Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przed ślubem słów kilka

I wtedy on spojrzał jej głęboko w oczy, ujął za rekę i wyznał miłość. Zaczęło padać a oni uniesieni na skrzydłach swoich uczuć wrócili niespiesznie do domu. Odtąd żyli długo i szczęśliwie. Znajomy schemat?

Prawdziwy Romantyk

Bóg musi być romantyczny. Rozejrzyj się wokół. Nasz świat został stworzony z rozmachem i wyczuciem gustu. I taka też jest, zaszczepiona w nas, potrzeba miłości. Jako kobieta rozumiem to doskonale. Pragniemy mieć dom i rodzinę, spędzać chwilę ze swoim ukochanym. Jednak pragniemy też czegoś daleko głębszego.

Za kilkadziesiąt godzin wychodzę za mąż. Słońce niedługo zajdzie, miękkie światło otula pole rzepaku. A ja siedzę i myślę.

W miłości przeszłam długą drogę, by móc powiedzieć, że tak naprawdę potrzebuję tylko i wyłącznie Jezusa. To Bóg dał mi Narzeczonego, to dzięki Bogu będę miała męża. I choć nasza historia jest dla mnie piękna i romantyczna, to nie to jest dla mnie najważniejsze. Najważniejszy jest Boża wola dla mojego życia. Zauważyłam, że prawdziwą radość czuję, kiedy mam pewność, że żyję zgodnie z wolą Boga.

„Wola Boga” – to brzmi tak poważnie i patetycznie. A to są te słowa, które Bóg szepce nam do naszego serca. Do mnie często mówi, żebym odłożyła wszystkie ważne sprawy na bok i po prostu przyszła spędzić z Nim czas. Bóg chce mieć z nami relację.

Czasami zastanawiam się, jak czułby się Mariusz, gdybym miała do niego podejście takie, jakie mam do Boga. Ileż to razy deklarowałam coś Bogu, by potem, ze smutkiem, stwierdzić, że nie wywiązałam się z zadania, że nie włożyłam w to całego swojego serca? A gdybym potraktowała w taki sposób swojego chłopaka, najpewniej relacja byłaby zagrożona.

Ten, który pragnie mnie ująć

Myślę, że Bóg chce z nami spędzać całą paletę pięknych chwil. To dla Ciebie są te zachody słońca, dla Ciebie śpiewają ptaki. Dla Ciebie, żebyś mógł coraz bardziej zachwycać się jego naturą.

Jestem Bogu wdzięczna za czas, jaki dał mi na życie w pojedynkę. Starałam się czerpać radość z każdej chwili. I wiecie co? Nie odmawiałam sobie romantycznych chwil. Chodziłam z Bogiem na spacery, pisałam do Niego listy, śpiewałam Mu. A dziś mamy swoje melodie i westchnienia.

W narzeczeństwie przekonałam się, jak bardzo jestem zawodna, nie mogąc polegać na własnych siłach. A jednocześnie Bóg współdziałał we wszystkim ku dobremu. Były tygodnie, kiedy byłam prawie pewna, że moja relacja zakończy się na kilka miesięcy przed ślubem. Chciałam uciec, schować się w bezpiecznym miejscu. Ale tylko w Bogu było moje schronienie.

Myślę, że Bóg przez ten czas weryfikował moje prawdziwe motywacje. Czy bardziej zależy mi na Bożym małżeństwie czy „tylko” małżeństwie. Bo różnica jest ogromna. Cieszę się, że mogłam wybrać Boga a potem Bóg w swej dobroci zwrócił mi moją relację.

Pragnę romansu całą sobą. Ale jestem przekonana, że dopiero zaczynając od „romansu” z Bogiem możemy przeżyć prawdziwą miłość z druga osobą. Nie wiem, jakie są Wasze historie, ale modlę się, by każdy z nas pałał do Jezusa blaskiem pierwszej miłości i by relacja z drugą osobą była jedynie elementem życia, a nie jego sensem.

„Bo małżonkiem twoim jest twój Stworzyciel, któremu na imię Pan Zastępów. Odkupicielem twoim – Święty Izraela, nazywają Go Bogiem całej ziemi.”

Iz 54, 5

Obraz Photo Mix z Pixabay

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Singielstwo to wielki dar, choć ma blaski i cienie – rozmowa z Anią Dzieciątko, prelegentką na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje”

Na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje” wspólnie poprowadzą sesję dla singielek. Ania i Adam Dzieciątko, małżeństwo z dwuletnim stażem, założyciele kanału na YT Jest miło/ść, autorzy książki „Kocham Cię, singielstwo moje!”. Ich wielką pasją jest inspirowanie singli i par do tego, jak zdrowo budować związki. Rodzice małego Bieniaminka.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Piotr Wołochowicz

Zadanie dla rodziców – przekaz pokoleń!

Amerykański autor, Norm Willis, w książce „Skarb pokoleń. Jak skutecznie uczyć wiary nasze dzieci” opisuje koncepcję wychowawczą, określoną jako przekaz pokoleń. Otóż przekaz pokoleń jest to świadome i celowe przekazywanie następnym pokoleniom Bożej prawdy i Bożego życia – motywowane odpowiedzialnością za dzieci oraz za szerzenie wiary.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Justyna Połom

Cechy dziecka Króla Królów

Za nami Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne. Księga Przysłów jest pełna mądrości przekazanej przez króla Salomona jego synowi. Wyłania się z niej obraz tego, jaki powinien być syn królewski, i tak naprawdę każdy, kto ma w sercu bojaźń Pańską. Jaki więc powinien być każdy z nas wg Salomona?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.