Podziel się tym wpisem

Radość niewymowna kiedy idę przez dolinę

Nie daj sobie wmówić, że masz w sobie za mało Bożej mocy żeby dolinę łez, przez którą przechodzisz zamienić w źródło.

Bardzo poruszyły mnie ostatnio wersety z Psalmu 84,6-8:

„Szczęśliwi, których moc jest w Tobie, którzy zachowują ufność w swym sercu. Przechodząc doliną Baka, przemieniają ją w źródło, a wczesny deszcz błogosławieństwem ją okryje. Z mocy w moc wzrastać będą: Boga <nad bogami> ujrzą na Syjonie”.

Nie wiem jak wy, ale ja miewam momenty zwątpienia, że obietnice zawarte w Biblii dotyczą też mnie. Mam tak szczególnie, gdy zmagam się długi czas z jakąś słabością. Wtedy gubię właściwą perspektywę. Tak jak w słowach piosenki Franceski Battistelli This Is The Stuff: „In the middle of my little mess / I forget how big I’m blessed” [W środku mojego małego bałaganu / zapominam jak bardzo jestem błogosławiona]. Myślę sobie wtedy „Świetnie, ale ja wcale taka nie jestem więc to nie jest o mnie”.

W przypadku Psalmu 84 kluczem do sukcesu jest czytanie ze zrozumieniem 🙂

Nie Boża moc w Tobie, ale Twoja moc w Bogu

W Psalmie 84,6 nie jest napisane: że ci, w których jest ogromna Boża moc są szczęśliwi; że ci, z których ta moc się wylewa są szczęśliwi. Psalm mówi: szczęśliwi są ci, których moc jest w Bogu. To zupełnie inna perspektywa!

Szczęśliwi, których moc jest w Bogu

Może to, że dałeś radę sprostać wszystkim wyzwaniom dzisiejszego dnia to tylko Boża łaska, bo nie miałeś na to po ludzku dość sił fizycznych i/lub psychicznych. Jeżeli tak, to możesz śmiało powiedzieć „Jestem szczęściarzem”, bo Twoja moc jest w Bogu.

Szczęśliwi, którzy zachowują ufność w swym sercu

Może to, że wstajesz rano z łóżka i idziesz do pracy lub na uczelnię wynika tylko z tego, że ufasz Bogu. Ufasz, że wystarczy ci Jego łaski i w trakcie wykonywania swoich zadań nie zemdlejesz albo nie rozpadniesz się na kawałki. Jeżeli tak, to możesz śmiało powiedzieć „Jestem szczęściarzem”, bo w swoim sercu zachowałeś ufność.

Przechodząc doliną Baka, przemieniają ją w źródło

Czasem możemy się tak zakręcić w trudnej sytuacji, że wydaje nam się, że jedyne co jesteśmy w stanie zrobić to walczyć o przetrwanie, albo jakoś ją przeczekać, próbując dotrwać do końca.

Ale nie to przygotował dla nas Bóg. Trudności większe lub mniejsze będą pojawiać się w życiu na każdym jego etapie. Bóg nie chce abyśmy doczołgiwali się do końca jednych wyzwań, potem żyli w spokoju, a gdy pojawią się kolejne znowu szli na przetrwanie. Bóg chce abyśmy żyli zwycięskim życiem w Chrystusie i każdy czas łez przemieniali w czas błogosławieństwa.

Nie mów „Jestem nie dość …” żeby ten trudny czas w którym jesteś został przeminiony w czas błogosławieństwa. Bo nie ci, którzy mają w sobie moc Bożą, zmieniają dolinę Baka w źródła. Twoja moc jest w Bogu dlatego dolinę łez przez, którą przechodzisz zamienisz w źródło!

Nie jestem beneficjentem zamiany, ale aktywnie ją czynię

Magda zwróciła uwagę na jeszcze jeden waży element: To nie Bóg ma zamienić dolinę Baka w źródło, ale my sami. To do nas należy decyzja czy my, dany trudny czas, współpracując z Bogiem zamienimy w błogosławieństwo. To jest niesamowite! Ja jako osoba polegając na mocy Bożej mogę zdecydować się, że będę z Bogiem tak współpracować, że zamienię ten czas w błogosławieństwo.

Deszcz błogosławieństwa nad trudnościami

Zamienienie doliny Baka w źródło jest jeszcze niewystarczające. Ten trudny czas, który przechodzisz zostanie okryty deszczem błogosławieństwa. Czyż to nie cudowna obietnica?! Nie deszczem, gdy wszystko jest już wyschnięte na wiór i praktycznie nie ma już czego ratować. Nie późnym deszczem. Wczesny deszcz okryje ją błogosławieństwem!

Radość niewymowna kiedy idę prze dolinę

Nie każę ci mówić: „Super, że jest tak trudno”. Ale czy jesteś sobie w stanie wyobrazić radość, którą aż trudno wyrazić słowami pomimo trudności, przez które przechodzisz? Nie jesteś w stanie? Ale czy to, że nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić oznacza, że Bóg nie mógłby tego uczynić? On jest dużo większy niż to co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, niż to co jesteśmy w stanie ogarnąć własnym umysłem.

Ja wierzę w Boga potężnych cudów. W Boga, który uczynił drogę tam gdzie jej nie było rozstąpując wody Morza Czerwonego. W Boga, który dotrzymuje obietnic. Boga, który działa nawet kiedy ja tego nie widzię. Boga, który działa nawet kiedy ja tego nie czuję. W Boga, który jest po mojej stronie. I dzięki temu mogę się decydować na radość – nie tylko opartą na uczuciach, ale przed wszystkim na tym jaki jest Bóg. Bo „Szcześliwy lud, co umie się radować: chodzi o Panie w świetle Twojego oblicza” Ps 89, 16.

Photo by Omer Salom on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.