Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Żyj Pełnią Życia. Blog 3… 2… 1… Start!

Projekt Żyj Pełnią Życia się rozrasta i bardzo się z tego cieszymy 🙂 To już nie tylko kanał na youtube z vlogiem Magdaleny Wołochowicz oraz profil na Facebooku. Dzisiaj rusza nasza oficjalna strona internetowa więc czas podzielić się z wami trzema radosnymi wiadomościami:
  • po małych perypetiach udało nam się założyć Fundację Żyj Pełnią Życia – będzie ona wsparciem technicznym dla wszystkich naszych projektów.
  • tym wpisem oficjalnie rozpoczynamy bloga – wpisy będą pojawiać się w każdy piątek, żeby zainspirować Was przed weekendem.
  • zaczęliśmy już odliczanie do naszej pierwszej konferencji Żyj Pełnią Życiakliknij tutaj

Jak to wszystko się zaczęło?

Zaczęło się od marzenia a właściwie to dwóch i od rozmowy z naszą drogą znajomą Asią.

Jak pewnie już wiecie, w kwietniu 2017 roku Magdalena wydała swoją pierwsza książkę „Chwilowo Panna”. Redaktor zaproponowała jej żeby poza blogiem zaczęła prowadzić również vloga. Jeszcze kilka osób ją o to pytało, ale nie była wówczas na to gotowa.

Podczas anginy w lipcu 2017 roku Justyna trafiła na youtube na vlog prowadzony przez dwie amerykanki, Kristen i Bethany. Siostry dzieliły się tam jak Bóg definiuje kobiecość, czystość i relacje. Po jakimś czasie śledzenia ich vloga w sercu Justyny pojawiło się marzenie żeby zaprosić je kiedyś do Polski.

Nastał grudzień. Justyna z końcem roku miała zakończyć dotychczasową pracę dlatego postanowiła spędzić cały dzień na modlitwie i szukaniu Bożej wizji dla swojego życia. Po całym dniu nasłuchiwania odpowiedzi od Boga była sfrustrowana bo nie posunęła się do przodu nawet o krok. Zadzwoniła wówczas do Asi i wylała przed nią swoje serce. Ta niezwykle mądra żona i mama poradziła jej żeby zastanowiła się jakie są jej marzenia. A w następnym kroku zdecydowała kiedy je zrealizuje.

Marzenie Justyny musiało się jeszcze „odleżeć” do marca. Wracały właśnie z Magdą z Urzekającej kawy, której Magda była gościem. Wychodząc z metra Justyna podzieliła się z Magdą tym, że naprawdę chciałaby, żeby zorganizowali konferencję dla kobiet, na którą zaproszą Kristen i Bethany. I nie w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości, ale tak jak poradziła Asia: zaplanujmy kiedy ją zorganizujemy. Magda podłapała temat i realnie oceniając możliwości rzuciła „jesień 2019”. A Justyna wybrała datę 5.10.2019 r. – dzień po swoich 30-tych urodzinach.

Marzenie Magdy o poprowadzeniu vloga też już dojrzało do realizacji. Zaplanowała sobie, że na jesieni 2018 roku ruszy jej kanał na youtube. Po kilku tygodniach intensywnych przygotowań 3.12.2018 r. na kanale Żyj Pełnią Życia pojawił się pierwszy odcinek vloga.

O czym będzie ten blog?

Czy znasz różnicę między Faktami a Prawdą?

Fakty to okoliczności, historia naszego życia, nasze emocje, to co nam się udało albo w czym zawiedliśmy, ale to Boże obietnice są prawdą o nas i naszym życiu.

Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy, nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy.” Psalm 16,8

To jest moja decyzja – wybieram koncentrowanie się na Wszechmocnym Bogu! Tam gdzie okoliczności wydają się beznadziejne, wybieram patrzenie na Niego. Tam gdzie jestem zniechęcona samą sobą, wybieram patrzenie na Niego. Tam gdzie już kompletnie nie mam siły i mam ochotę się załamać, wybieram patrzenie na Niego. Bo Jego obietnica daje mi pewność: Kiedy patrzę na Niego, nie zachwieję się! Kiedy Piotr wyszedł z łodzi i szedł po wodzie patrząc na Jezusa, nie tonął. Dopiero, gdy spojrzał na okoliczności – fale dookoła, zaczął tracić grunt… (por. Ew. Mateusza 14,22-33) Boże obietnice dają pewność!

Bóg codziennie mówi do Ciebie i do nas: „Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo” Pwt 30, 19.

Każdego dnia mamy wybór. Wybór czy nasz dzień będzie opisywał narrator faktów czy narrator prawdy. My wybieramy narratora prawdy. Wybieramy Bożą prawdę o nas a nie fakty na temat okoliczności. Wybieramy życie pełnią życia. Zapraszamy Cię byś podążył tą drogą razem z nami.

Justyna, Kaja i Magda

Photo by Ian Schneider on Unsplash

Więcej na temat różnicy między faktami a prawdą w odcinku #07 vloga Żyj Pełnią Życia.

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Singielstwo to wielki dar, choć ma blaski i cienie – rozmowa z Anią Dzieciątko, prelegentką na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje”

Na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje” wspólnie poprowadzą sesję dla singielek. Ania i Adam Dzieciątko, małżeństwo z dwuletnim stażem, założyciele kanału na YT Jest miło/ść, autorzy książki „Kocham Cię, singielstwo moje!”. Ich wielką pasją jest inspirowanie singli i par do tego, jak zdrowo budować związki. Rodzice małego Bieniaminka.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Piotr Wołochowicz

Zadanie dla rodziców – przekaz pokoleń!

Amerykański autor, Norm Willis, w książce „Skarb pokoleń. Jak skutecznie uczyć wiary nasze dzieci” opisuje koncepcję wychowawczą, określoną jako przekaz pokoleń. Otóż przekaz pokoleń jest to świadome i celowe przekazywanie następnym pokoleniom Bożej prawdy i Bożego życia – motywowane odpowiedzialnością za dzieci oraz za szerzenie wiary.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Justyna Połom

Cechy dziecka Króla Królów

Za nami Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne. Księga Przysłów jest pełna mądrości przekazanej przez króla Salomona jego synowi. Wyłania się z niej obraz tego, jaki powinien być syn królewski, i tak naprawdę każdy, kto ma w sercu bojaźń Pańską. Jaki więc powinien być każdy z nas wg Salomona?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.