Podziel się tym wpisem

Żyj Pełnią Życia. Blog 3… 2… 1… Start!

Projekt Żyj Pełnią Życia się rozrasta i bardzo się z tego cieszymy 🙂 To już nie tylko kanał na youtube z vlogiem Magdaleny Wołochowicz oraz profil na Facebooku. Dzisiaj rusza nasza oficjalna strona internetowa więc czas podzielić się z wami trzema radosnymi wiadomościami:
  • po małych perypetiach udało nam się założyć Fundację Żyj Pełnią Życia – będzie ona wsparciem technicznym dla wszystkich naszych projektów.
  • tym wpisem oficjalnie rozpoczynamy bloga – wpisy będą pojawiać się w każdy piątek, żeby zainspirować Was przed weekendem.
  • zaczęliśmy już odliczanie do naszej pierwszej konferencji Żyj Pełnią Życiakliknij tutaj

Jak to wszystko się zaczęło?

Zaczęło się od marzenia a właściwie to dwóch i od rozmowy z naszą drogą znajomą Asią.

Jak pewnie już wiecie, w kwietniu 2017 roku Magdalena wydała swoją pierwsza książkę „Chwilowo Panna”. Redaktor zaproponowała jej żeby poza blogiem zaczęła prowadzić również vloga. Jeszcze kilka osób ją o to pytało, ale nie była wówczas na to gotowa.

Podczas anginy w lipcu 2017 roku Justyna trafiła na youtube na vlog prowadzony przez dwie amerykanki, Kristen i Bethany. Siostry dzieliły się tam jak Bóg definiuje kobiecość, czystość i relacje. Po jakimś czasie śledzenia ich vloga w sercu Justyny pojawiło się marzenie żeby zaprosić je kiedyś do Polski.

Nastał grudzień. Justyna z końcem roku miała zakończyć dotychczasową pracę dlatego postanowiła spędzić cały dzień na modlitwie i szukaniu Bożej wizji dla swojego życia. Po całym dniu nasłuchiwania odpowiedzi od Boga była sfrustrowana bo nie posunęła się do przodu nawet o krok. Zadzwoniła wówczas do Asi i wylała przed nią swoje serce. Ta niezwykle mądra żona i mama poradziła jej żeby zastanowiła się jakie są jej marzenia. A w następnym kroku zdecydowała kiedy je zrealizuje.

Marzenie Justyny musiało się jeszcze „odleżeć” do marca. Wracały właśnie z Magdą z Urzekającej kawy, której Magda była gościem. Wychodząc z metra Justyna podzieliła się z Magdą tym, że naprawdę chciałaby, żeby zorganizowali konferencję dla kobiet, na którą zaproszą Kristen i Bethany. I nie w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości, ale tak jak poradziła Asia: zaplanujmy kiedy ją zorganizujemy. Magda podłapała temat i realnie oceniając możliwości rzuciła „jesień 2019”. A Justyna wybrała datę 5.10.2019 r. – dzień po swoich 30-tych urodzinach.

Marzenie Magdy o poprowadzeniu vloga też już dojrzało do realizacji. Zaplanowała sobie, że na jesieni 2018 roku ruszy jej kanał na youtube. Po kilku tygodniach intensywnych przygotowań 3.12.2018 r. na kanale Żyj Pełnią Życia pojawił się pierwszy odcinek vloga.

O czym będzie ten blog?

Czy znasz różnicę między Faktami a Prawdą?

Fakty to okoliczności, historia naszego życia, nasze emocje, to co nam się udało albo w czym zawiedliśmy, ale to Boże obietnice są prawdą o nas i naszym życiu.

Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy, nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy.” Psalm 16,8

To jest moja decyzja – wybieram koncentrowanie się na Wszechmocnym Bogu! Tam gdzie okoliczności wydają się beznadziejne, wybieram patrzenie na Niego. Tam gdzie jestem zniechęcona samą sobą, wybieram patrzenie na Niego. Tam gdzie już kompletnie nie mam siły i mam ochotę się załamać, wybieram patrzenie na Niego. Bo Jego obietnica daje mi pewność: Kiedy patrzę na Niego, nie zachwieję się! Kiedy Piotr wyszedł z łodzi i szedł po wodzie patrząc na Jezusa, nie tonął. Dopiero, gdy spojrzał na okoliczności – fale dookoła, zaczął tracić grunt… (por. Ew. Mateusza 14,22-33) Boże obietnice dają pewność!

Bóg codziennie mówi do Ciebie i do nas: „Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo” Pwt 30, 19.

Każdego dnia mamy wybór. Wybór czy nasz dzień będzie opisywał narrator faktów czy narrator prawdy. My wybieramy narratora prawdy. Wybieramy Bożą prawdę o nas a nie fakty na temat okoliczności. Wybieramy życie pełnią życia. Zapraszamy Cię byś podążył tą drogą razem z nami.

Justyna, Kaja i Magda

Photo by Ian Schneider on Unsplash

Więcej na temat różnicy między faktami a prawdą w odcinku #07 vloga Żyj Pełnią Życia.

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Nasze przemyślenia po 3 latach małżeństwa

Bardzo doceniamy ten kolejny wspólny rok, który został nam dany. Warto cieszyć się tym czasem w życiu, w którym aktualnie jesteśmy. Przed ślubem docenialiśmy zalety bycia w pojedynkę. Teraz cieszymy się czasem tylko we dwoje. Choć pamiętamy, że na ziemi nic nie jest nam dane na zawsze.

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Wróć z nową pasją

Każdy z nas ma marzenia, plany, ale też i oczekiwania. Czasem mamy pewne oczekiwania także wobec Boga i naszego życia jako chrześcijan. Tak samo było z uczniami. Mieli swoje wyobrażenia o tym co zdziała Mesjasz. Jednak, kiedy Jezus oddał życie na krzyżu, ich oczekiwania legły w gruzach, pojawiło się rozczarowanie. Rozczarowanie dwóch z nich było tak wielkie, że opuścili nawet Jerozolimę i udali się do Emaus.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.