Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rzut oka za kulisy konferencji: Dlaczego Girl Defined tak nas zachwyciło?

Mariola Wołochowicz (Mama Magdy) uwielbiała się powoływać na przypowieść o talentach. To co dostajemy, mamy pomnażać. Takie zadanie daje nam Bóg. Kiedy więc odkryłyśmy to piękne źródło mądrości, jakim jest służba Girl Defined, nie zachowujemy tego dla siebie, ale z radością dzielimy się z Wami!

JUSTYNA: Na vloga Girl Defined trafiłam trochę przez przypadek gdy byłam chora. Był on jednym z kilku kanałów prowadzonych przez młode chrześcijanki (zarówno katoliczki jak i protestantki), które zaczęłam śledzić. Ale tylko on wywarł na mnie takie wrażenie by podzielić się tym z przyjaciółkami.

Poruszyło mnie to, że Kristen i Bethany to co mówią nie tylko opierają na własnych doświadczeniach czy przekonaniach, ale zgłębiają Boże Słowo by dowiedzieć się co On mówi na dany temat.

Niezwykłą inspiracją jest ich życiowa postawa – wszystko co się robi poddać weryfikacji czy oddaje to chwałę Bogu. Bo przecież taki jest nasz cel w życiu jako chrześcijan.

Dziewczyny są radykalne w swoich przekonaniach, ale widać, że nie jest to zestaw reguł i zasad trudnych do udźwignięcia. Wylewa się z nich ogromna radość, która zaraża.

Szczerze wierzę, że przypadki są tylko w gramatyce a nie w życiu 🙂

MAGDA: Kiedy Justyna podesłała mi po raz pierwszy video Girl Defined, pomyślałam sobie, że te dziewczyny mówią wyjątkowo sensownie i nie boją się poruszać trudnych tematów. Zaczęłam je subskrybować.

Najpierw oglądałam tylko co jakiś czas. Im więcej jednak docierała do mnie unikalność ich przesłania, tym to stało się częstsze. Dziś nie wyobrażam sobie przegapić cotygodniowego nowego odcinka na ich kanale!

Regularnie śledzę też ich media społecznościowe, szczególnie insta (też konta osobiste), bo dzielą się bardzo wieloma ciekawymi rzeczami także poza vlogiem. Co więcej zaczęłam obserwować profile ich rodzeństwa, a nawet ich mamy – są naprawdę wyjątkową rodziną przekazującą ogrom inspiracji i mądrości.

Kristen i Bethany są mega szczere. Bardzo dobrze widać to także w ich książkach. Ich pierwsza – „Boska kobieta” – za 2 tygodnie zostanie wydana po polsku!

Kiedy sięgałam po tę książkę w oryginale (po angielsku), miałam wrażenie, że o kobiecości wiem już wystarczająco dużo. Myliłam się. Podejście autorek okazało się bardzo świeże i odkrywcze! Tak wiele nowego zaczerpnęłam!

Książka ta jest wspaniałą odtrutką dla młodych kobiet żyjących pod presją kultury masowej, filmów Hollywood, reklam, itp. Zachęca by się zatrzymać i zrozumieć na nowo wspaniały Boży plan na piękno i kobiecość. W bardzo szczery i lekki sposób autorki dzielą się historiami swoimi, ale także innych kobiet poszukujących sedna kobiecości.

Zainspirowana, regularnie dzielę się tym przesłaniem z wieloma dziewczynami.

Ta książka to tzw. ‘must read’ dla każdej kobiety – i singielki i mężatki!

JUSTYNA: Współczesny świat i kultura nieustannie mówią nam jakie mamy być jako kobiety. Co mamy robić a czego nie robić. Co powinno być naszym celem, gdzie mamy szukać spełnienia, jak się ubierać, jak „posługiwać się” własnym ciałem, czym jest miłość i jak mamy budować związki. Kristen i Bethany mają zdolność trafnego nazwania tych kłamstw i przeciwstawienia ich Bożej prawdzie.

MAGDA: Kristen i Bethany napisały też dwie kolejne książki: „Love Defined” oraz „Sex, Purity and the Longings of a Girl’s Heart” – bardzo szczerze i z wielką Bożą mądrością piszą o miłości, związkach i seksualności. Wiele się od nich nauczyłam.

Wszystko to sprawiło, że kiedy Justyna wpadła na pomysł zaproszenia tych dwóch amerykanek do Polski i zorganizowania z nimi konferencji, wiedziałam, że to jest pomysł prosto z Nieba!

Proces przygotowań był długi i żmudny, ale Pan Bóg zaczął otwierać nam różne drzwi i teraz już tylko odliczamy dni (dziś tylko 63!) do tego wyjątkowego wydarzenia! Wciąż można się zapisać: https://zyjpelnia.org/konferencja/ .

Czyż to nie jest niesamowite, że Polska jest pierwszym krajem w Europie, które będą gościć Kristen i Bethany jako prelegentki? I drugim krajem (po Niemczech), które wydaje ich książkę?

Do zobaczenia 5 października na konferencji?

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Strach mną nie kieruje, presja nie zniechęca

Ostatecznym celem życia chrześcijanina nie jest szczęśliwe i długie życie tu na ziemi, ale wieczność w niebie. Mam wrażenie, że za rzadko uświadamiamy sobie fakt, że nasza ojczyzna nie jest tu na ziemi, ale w niebie. A to diametralnie zmienia perspektywę. Chciałabym, abyśmy wspólnie przyjrzeli się, jak ta perspektywa powinna wpływać na nas samych – naszą tożsamość i nasze powołanie.

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Świętość na co dzień

Znamy historie Bożych kobiet i mężczyzn uważanych za świętych. Kiedy spojrzymy na ich życiorysy, zauważymy, że nie byli bez skazy – np. św. Piotr zaparł się Jezusa. Wszyscy oni uznani zostali za świętych, dopiero po swojej śmierci. Dlatego mogą zdziwić nas wersety w Biblii, które mówią, że nie tylko członkowie kościoła triumfującego (już w niebie) są święci – tu na ziemi Bóg NAS także takimi widzi. Jak to możliwe?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.