Podziel się tym wpisem

Także za opuszki palców

Któregoś razu wczesną wiosną wracałam z pracy na rowerze do domu i ponieważ zrobiło się ciemno, zanim ruszyłam, zaczęłam szukać moich dwóch silikonowych lampek (sprezentowanych przez kochanego brata!), aby odpowiednio oświetlić rower.

Było wciąż trochę chłodno, więc na rękach miałam rękawiczki. Za nic w świecie nie byłam w stanie znaleźć tych lampek wśród tysiąca innych rzeczy znajdujących się w mojej przepastnej torbie. Intuicyjnie zdjęłam więc rękawiczki i zaczęłam szukać ponownie. Tym razem było łatwiej – po chwili wyczułam dłońmi lampki.

W międzyczasie pojawiła mi się ciekawa myśl. Uświadomiłam sobie po co zdjęłam rękawiczki – potrzebowałam lepiej wyczuć poszukiwane lampki, a dzieje się to dzięki czuciu w palcach, a szczególnie w ich opuszkach.

Zaraz z uśmiechem westchnęłam do Boga: dziękuję Ci za opuszki moich palców, są tak bezcenne, niesamowicie to wymyśliłeś!

Dziękuję rodzicom, którzy nauczyli mnie życia w nieustannej wdzięczności. Praktykuję to na każdym kroku. Taka postawa pozwala cieszyć się małymi rzeczami i nakierowuje mnie na Boga i to jaki jest. A przede wszystkim jest wypełnieniem Bożej woli:

„W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.”

1 Tes 5,18

Rozbudźmy w sobie serce pełne wdzięczności! Za wszystko, także za opuszki palców 🙂

A za co Ty jesteś dziś wdzięczny?

Dołącz do akcji 365 Dni Wdzięczności: https://www.facebook.com/events/1175418882582993/

Magda

Photo by Aki Tolentino on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.