Podziel się tym wpisem

Wstań i walcz

Dzisiaj miał być kolejny wpis z serii o związkach. Jednak w związku z tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie zmieniliśmy plany. Kilka dni temu odezwała się do mnie moja przyjaciółka, mama trójki maluchów, która mieszka w okolicach Lublina. Podzieliła się ze mną, że paraliżuje ją strach, bo codziennie w nocy przez ich miejscowość przejeżdżają oddziały wojska. Mimo, że obecnie jestem ponad 600km od granicy z Ukrainą, doniesienia w mediach spowodowały, że ja także czułam się podenerwowana. Chcę podzielić się z Tobą zachętą, którą ostatnio usłyszałam, że jako wierzący nie musimy być biernymi wobec tego, co dzieje się wokół nas. I, że mamy co najmniej sześć różnych rodzajów broni, jakimi możemy walczyć.

Jeżeli zapytam Cię, w jaki sposób możesz się przeciwstawiać np. atakującemu Cię lękowi czy chorobie, to zapewne, w najlepszym wypadku, powiesz mi, że możesz się modlić prosząc Boga, by to zabrał oraz używać miecza Słowa Bożego czyli ogłaszać nad sobą wersety o zwycięstwie.

Tak się składa, że kilka tygodni temu, miałam przywilej uczestniczyć w rekolekcjach, które głosiła Maria Vadia – pełna wiary Boża kobieta. W czasie jednego ze swoich wykładów, mówiła o rodzajach broni, jakimi może walczyć każdy wierzący. Omówmy je.

1. Krew Baranka

Apokalipsa św. Jana mówi:

„A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa”

Ap 12, 11

Czasem zdarza nam się zapominać o zupełnie podstawowej prawdzie: Jezus był doskonałą ofiarą za grzechy całego świata. Jezus poniósł na krzyż każdy grzech, każdą chorobę, każdą niemoc. On przelewając swoją świętą krew, odniósł już pełne zwycięstwo.

Jeżeli oddaliśmy nasze życie Jezusowi i ogłosiliśmy Go naszym Panem i Zbawicielem, możemy przyjąć to zwycięstwo, jakie mamy przez krew Jezusa. Ogłaszamy i oczekujemy, że to, co zostało już zwyciężone w rzeczywistości duchowej, objawi się także w naszej rzeczywistości fizycznej.

2. Imię Jezusa

Werset z listu św. Pawła do Filipian mówi:

„Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM –
ku chwale Boga Ojca.”

Flp 2, 9-11

W imieniu Jezusa jest autorytet i mamy prawo z niego korzystać. Możemy ogłaszać nad swoim życiem, że: „W imieniu Jezusa Chrystusa wszelki atakujący mnie lęk musi odejść”, albo „W imieniu Jezusa Chrystusa nie zgadzam się na żadne ataki paniki”.

Więcej na ten temat możecie przeczytać we wpisie: Moc imienia Jezus

3. Duch Święty i dary duchowe

„Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.”

Rz 14, 17

„Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.”

1 Kor 12, 8-11

„Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.”

Ef 3, 20-21

Jeżeli Jezus jest naszym Panem i Zbawicielem to możemy prosić Boga, by wylał na nas swojego Ducha, by rozwinął w nas duchowe dary, które będą Jego mocą działającą w nas.

4. Miecz Słowa Bożego

Jak dokładnie walczyć mieczem Bożego Słowa, pisałam we wpisie Wykuj swój miecz.

Teraz chciałabym podzielić się z Tobą wersetami, które wysłałam mojej przyjaciółce, o której wspominałam Ci na początku. To są wersety, które Ty też możesz użyć jako miecza, by walczyć z wszelkim lękiem.

Bez względu na to co się dzieje obecnie, możemy mieć pewność, że:

„Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.”

Ps 23, 6

„«Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz;
umocnię moje spojrzenie na tobie. ”

Ps 32, 8

„Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.”

Rz 8, 28

„Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy.”

2 Kor 5, 7

„O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.”

Flp 4, 6-7
5. Uwielbienie Boga

Król Dawid nie tylko był potężnym wojownikiem, ale też uwielbiał Boga z całego serca. Śpiewał przed Panem pieśni i hymny grając na instrumentach, ale też uwielbiał go tańcem. To, co mi często pomaga wyciszyć rozchwiane emocje, to właśnie uwielbienie. Nie tylko w momentach, gdy mam przestrzeń zostawić inne sprawy i poświęcić czas na modlitwę. Ale także w momentach, gdy tego czasu nie mam, gdy jestem w pracy, ale w tle może lecieć muzyka uwielbienia.

6. Modlitwa w językach

Cytowany już przeze mniej werset 1 Kor 12, 8-11 mówi o modlitwie językami, jako jednym z darów Ducha Świętego. Jest to modlitwa bezpośredniej łączności z niebem. Ten szczególny rodzaj modlitwy ma dużą moc.

Zamiast siedzieć i nic nie robić, albo co gorsza zamartwiać się śledząc doniesienia w mediach i poddawać lękowi, stań razem z nami w modlitwie i korzystaj aktywnie z tych sześciu rodzajów broni, które są dostępne dla każdego wierzącego.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze większej zachęty w temacie pokonywania leku, zachęcam cię do zapisania się na nasze Wielkopostne Mailowe Studium Biblijne.

Jeśli śledzisz nasze social media to wiesz, że bardzo przejęliśmy się sytuacją na Ukrainie, nie tylko dlatego, że dzieje się to wszystko tuż za naszą wschodnią granicą. Cała ta sytuacja dotknęła osobiście naszych drogich przyjaciół – Ellissę i Andrii’a – którzy mieszkają pod Kijowem.

Jeżeli leży Ci na sercu również w praktyczny sposób zaangażowanie się w pomoc chrześcijanom z Ukrainy, zachęcam Cię do wsparcia zrzutki: Pomóż Ellissie bezpiecznie urodzić w Polsce.

A jeśli, tak jak ja, potrzebujesz posłuchać pieśni zachęty załączam tę, która bardzo pomogła mi wczoraj:

Zdjęcie źródło pixabay.com

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Nasze przemyślenia po 3 latach małżeństwa

Bardzo doceniamy ten kolejny wspólny rok, który został nam dany. Warto cieszyć się tym czasem w życiu, w którym aktualnie jesteśmy. Przed ślubem docenialiśmy zalety bycia w pojedynkę. Teraz cieszymy się czasem tylko we dwoje. Choć pamiętamy, że na ziemi nic nie jest nam dane na zawsze.

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Wróć z nową pasją

Każdy z nas ma marzenia, plany, ale też i oczekiwania. Czasem mamy pewne oczekiwania także wobec Boga i naszego życia jako chrześcijan. Tak samo było z uczniami. Mieli swoje wyobrażenia o tym co zdziała Mesjasz. Jednak, kiedy Jezus oddał życie na krzyżu, ich oczekiwania legły w gruzach, pojawiło się rozczarowanie. Rozczarowanie dwóch z nich było tak wielkie, że opuścili nawet Jerozolimę i udali się do Emaus.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.