Podziel się tym wpisem

22 powody do wdzięczności

Miniony rok, mimo wojny na Ukrainie, rosnącej inflacji oraz kilku niespodziewanych wyzwań, z jakimi musieliśmy się zmierzyć w Żyj Pełnią Życia, był naprawdę dobrym rokiem. Bóg wiernie prowadził nas w służbie oraz w naszym osobistym życiu. Chciałabym podsumować go, dzieląc się z wami 22 rzeczami, za które jesteśmy wdzięczni Bogu w Żyj Pełnią Życia.
1. Kampania świąteczna 2021 „Dobry początek”

Dzięki kampanii z końca 2021 roku, w 2022 roku udało nam się zatrudnić na kilka tygodni jedną osobę do pomocy w księgowości. Szczególnie ja – Justyna – jestem za to z całego serca wdzięczna Bogu, ponieważ jestem główną księgową u nas w fundacji, a napotkałam na pewne problemy przy zliczaniu 2021 roku. Ta pomoc była mi bardzo potrzebna!

2. Zbiórka dla Ellissy

W 2021 roku, na naszej corocznej konferencji, mieliśmy okazję gościć Ellissę Petrenko, która razem z mężem mieszkała na Ukrainie. Kiedy wybuchła wojna, dzięki hojności przyjaciół i społeczności Żyj Pełnią Życia, w kilka dni udało nam się zebrać 10 tys. zł dla Ellissy i jej nienarodzonej córeczki, by mogły bezpiecznie wyjechać za granicę. To przerosło nasze oczekiwania!

3. Bezpieczne narodziny Emiliyi

Jesteśmy z całego serca wdzięczni Bogu, że Emiliya, córeczka Ellissy i Andri’a mogła bezpiecznie i bez komplikacji urodzić się w Budapeszcie.

4. Wielkopostne Mailowe Studium Biblijne „Wolność od lęku”

Jeszcze zanim wybuchła wojna na Ukrainie, Bóg dał nam pomysł, by to studium poświęcone było tematowi wolności od lęku, w oparciu o Księgę Estery. To było studium dokładnie na taki czas jak ten. Zapisała się na nie rekordowa liczna osób – ponad 360.

5. Profesjonalna sesja zdjęciowa naszej kolekcji ubrań

Jesteśmy z całego serca wdzięczni Bogu za naszego przyjaciela Artura, który jest profesjonalnym fotografem modowym i który zaproponował nam sesję zdjęciową. Same nawet nie pomyślałyśmy o tym, żeby spytać go o to, czy byłaby taka opcja 🙂

6. Akcji „50 dni do Zesłania Ducha Świętego”

Dziękujemy Bogu za pomysł na to nietypowe liczenie dni od Wielkanocy do Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy Mu, że dał mądrość jak wybrać i ułożyć 50 wersetów mówiących o tym, kim jesteśmy w Chrystusie; za Kaję i Zuzię, które przygotowały do nich wspaniałe grafiki; także że dał nam właściwe słowa do codziennych rozważań.

7. Kurs online dla singielek „Nie czekaj – żyj pełnią życia tu i teraz”

Jesteśmy wdzięczne Bogu, że w gronie trzydziestu kobiet mogłyśmy przez 5 tygodni zgłębiać, co to znaczy żyć pełnią tu i teraz jako boża córka, kobieta, singielka.

8. Agencja fundraisingowa Armiger i poszerzanie naszych granic przez Szczepana Kasińskiego

Dziękujemy z całego serca Bogu za Szczepana, „ojca chrzestnego” naszej Fundacji, który w tym roku szczególnie wypychał nas dalej, byśmy przesuwały granice w naszym myśleniu o fundraisingu.

9. Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne „Boża mądrość na co dzień”

Dziękuję Bogu za to, jak wspaniale przeprowadził Magdę przez Księgę Przysłów, w przygotowaniu rozważań na 9. tygodni wakacji. Cieszymy się, że prawie 220 osób mogło zaczerpnąć Bożej mądrości.

10. Zbiórka na wydanie „Czas z dzieckiem – Rozmawialnik”

Nadal nie możemy wyjść z podziwu dla Boga, że zesłał nam wielu Dobroczyńców, a także strategicznego partnera, dzięki któremu udało nam się zebrać 100% z planowanej sumy, a do naszych Rozmawialników mógł dołączyć trzeci „Czas z Dzieckiem”.

11. #LoveSzczytno

Cieszymy się, że już po raz 11. mogliśmy włączyć się w działania Fundacji Misja Służby Rodzie, z której wypączkowała nasza fundacja. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że w tym roku, poza okazaniem miłości mieszkańcom Szczytna poprzez organizację pikniku rodzinnego, na wiele sposobów mogliśmy głosić im Ewangelię.

12. Nowe naklejki i kubki z wersetem Filipian 4, 19

Marzyły nam się gadżety z wersetami, ale żadna z nas niestety nie ma takich zdolności graficznych, by zrobić kaligrafię. Dziękuję Bogu za pomysł na współpracę ze Studiem Błogo i przepiękny projekt od nich.

13. ChwałaMu

Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i uwielbiać pod koniec sierpnia Boga przez 6 godzin, razem z tysiącami innych wierzących.

14. Wydanie książki „Boska miłość. Od zakochania do małżeństwa”

Temat przywracania Bożego plantu na relacje damsko-męskie szczególnie leży nam na sercu. Dlatego jesteśmy wdzięczni Bogu za wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, które wydało po polsku drugą książkę Kristen Clark i Bethany Baird.

15. Konferencja Żyj Pełnią Życia „Żyj Pełnią Życia – Boży plan na miłość i relacje”

Szczególnie dziękujemy Duchowi Świętemu za to, jak poprowadził prelegentów, że wszystkie wykłady wspaniale się uzupełniały i tworzyły jedną całość.

16. Wydanie książki Magdy Wołochowicz „Kobieta pełna Bożego życia”

To ogromna radość, że po małych perypetiach mogła ukazać się nowa książka Magdy, która stała się w wydawnictwie jednym z bestselerów roku 2022.

17. Boża wierność przy sprawozdaniu finansowym

Szczególnie moje serce przepełnia wdzięczność za Bożą wierność, że w ostatnim momencie pokazał mi, gdzie popełniłam błąd przy liczeniu finansów do sprawozdania.

18. Rozmawialnik Duchowy

Bardzo cieszymy się, że Bóg nie tylko nas jako Żyj Pełnią Życia prowadzi przy wydawaniu kolejnych Rozmawialników, ale daje też zupełnie nowe pomysły naszemu wydawcy – Psalmowi18.pl. To wielka radość, że możemy być patronem tych projektów.

19. Adwentowe Mailowe Studium Biblijne „Kalendarz Adwentowy. Kim jest Jezus”

Jesteśmy wdzięczni Bogu za świeży pomysł na formę tegorocznego studium – „Kalendarz Adwentowy” z codziennymi rozważaniami wersetów od 1 do 24 grudnia, zamiast rozważań rozłożonych na 4 tygodnie.

20. Kampania świąteczna „Liczymy się z czasem”

Jesteśmy wdzięczni za hojność Darczyńców, dzięki którym udało nam się zebrać 71% planowanej kwoty w tegorocznej Kampanii Świątecznej.

21. 2000 obserwujących na kanale Żyj Pełnią Życia

Dziękujemy Bogu za każdą nowa osobę, którą przyprowadza na kanał. Dziękujemy też Bogu za pomysły na kolejne odcinki (jest ich już 214!).

22. Książki „Not part of the plan” Kristen Clark i Bethany Baird oraz „Outdated” Jonathana JP Pokludy

Dziękujemy Bogu za naszych drogich przyjaciół, którzy przywieźli nam książkę „Not part of the plan”. Jesteśmy też ogromnie wdzięczne za to, że dzięki poleceniu dziewczyn z Girl Defined, w ogóle dowiedziałyśmy się o książce JP Pokludy „Outdated”. Dziękujemy Bogu, że mogłyśmy ją normalnie kupić na polskim Amazonie (choć w wersji angielskiej).

Te książki służą nam ogromną zachętą i mądrością osobiście oraz w czasie comiesięcznych spotkań dla singielek.

Chwalmy razem Pana i uwielbiajmy Go! Bóg jest godzien czci i chwały za swoją wierność i dobroć jaką nam okazuje. Zachęcam Cię byś, tak jak my, podsumował 2022 rok i wypisał 22 dobre rzeczy, które Cię w nim spotkały, za które możesz być wdzięczny Bogu.


Photo by Moritz Knöringer on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.