Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Boża łaska na wieki – 3 dobre wiadomości

„Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!” (Ap 22, 21). Ze zdziwieniem odkryłam, że to ostatnie zdanie w Biblii. Bóg chciał, aby Biblia, która cała jest „opowieścią” o Jego miłości do nas, była zakończona tym zdaniem, które wyraża zarówno błogosławieństwo, jak i prawdę. Łaska Boga jest ze wszystkimi wierzącymi. W Biblii nie ma niepotrzebnych słów i zdań. W Psalmie 136, niczym refren, 25 razy powtarzają się słowa: „bo Jego łaska na wieki”. Przyznam, że ja często czytając ten Psalm, przeskakiwałam tą drugą część każdego wersetu. Ale jakiś czas temu uświadomiłam sobie ważną rzecz: Bóg natchnął Psalmistę do powtarzania tych słów nie bez powodu. On pragnie, żeby ta prawda głęboko wniknęła do naszego ducha.

„Alleluja.
Chwalcie Pana, bo dobry,
bo Jego łaska na wieki.”

Ps 136, 1
Bóg jest dobry a Jego łaska trwa na wieki. To nie jest tak, że Boża łaska właśnie się wyczerpała. Że wyczerpaliśmy jej limit i np. dlatego teraz mamy pandemię.

„Nie wyczerpała się litość Pana,
miłość nie zgasła. Odnawia się ona co rano:
ogromna Twa wierność.”

Lm 3, 22-23

Tak, ten czas pandemii może być karą za grzechy świata, ale Bóg nie robi tego bo jest na nas po ludzku wściekły.

„Upomnieniem Pańskim nie gardź, mój synu,
nie odrzucaj ze wstrętem strofowań.
Bowiem karci Pan, kogo miłuje,
jak ojciec syna, którego lubi.”

Prz 3, 11-12

„Miłosierdzie człowieka – nad jego bliźnim,
a miłosierdzie Pana – nad całą ludzkością:
On karci, wychowuje, poucza
i zawraca jak pasterz swoją trzodę”

Syr 18, 13
Jego łaska trawa na wieki, dlatego Bóg wzywa nas do pokuty i nawrócenia oraz do odnowienia naszego przymierza z Nim.

To jest coś, co budzi mój podziw i wdzięczność. Po grzechu Adama i Ewy, Bóg – w przeogromnej swej łaskawości – nie zostawił nas bez pomocy. Bóg nie zostawił nas na pastwę losu czy szatana. On sam, w swej ogromnej miłości do nas, wymyślił rozwiązanie na problem grzechu. Nie tylko je wymyślił, ale postanowił sam zapłacić za nie cenę i to najwyższą – cenę krwi własnego umiłowanego Syna.

„I nie tak samo ma się rzecz z tym darem jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego. Gdy bowiem jeden tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ze wszystkich grzechów. Jeżeli bowiem przez przestępstwo jednego śmierć zakrólowała z powodu jego jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości, królować będą w życiu z powodu Jednego – Jezusa Chrystusa.”

Rz 8, 16-17

Mam dla Ciebie trzy wiadomości!

Wiadomość 1

Usprawiedliwienie w Jezusie jest z łaski a nie z uczynków – to najlepsza wiadomość, jaką możemy usłyszeć w życiu. Nie musimy całe życie składać ofiar przebłagalnych za grzechy, jak Izraelici w Starym Testamencie. Nie musimy także aż do śmierci nosić na swoich plecach brzemienia niepewności, czy byliśmy wystarczająco dobrzy, aby zasłużyć na to, żeby wejść do nieba, czy jednak szalka zostanie przeważona o ten jeden grzech i trafimy do piekła.

„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.” Ef 2, 8-9

Boża łaska trwa na wieki, więc wystarczy jej dla każdego z nas. Każdy może przyjąć ten dar, jeśli tylko zechce.

Wiadomość 2

Drugą dobrą wiadomością jest to, że Jezus, który przelał swoją drogocenną krew na krzyżu, jest ponad wszelkimi duchowymi zwierzchnościami. Bóg jest ponad każdym grzechem, chorobą, słabością, uzależnieniem czy depresją. A my jako wierzący, jako Boże dzieci, również mamy dostęp do autorytetu i mocy, by się temu przeciwstawić, gdy nas atakuje.

Więcej na ten temat znajdziesz w moim wpisie „Aż do suchej ziemi”.

Wiadomość 3

W Psalmie 136, 4 czytamy o tym, że Bóg dokonał wielkich cudów, bo Jego łaska trwa na wieki.

Trzecia dobra wiadomość dla nas współcześnie jest taka, że Boża moc się nie wyczerpuje jak baterie. Że to nie jest tak, że została uszczuplona przez wszystkie te wspaniałe cuda, o których czytamy w Biblii: rozstąpienie Morza Czerwonego; przepiórki i mannę przez 40 lat; ocalenia Daniela w jaskini lwów; rozmnożenie chleba i ryb; wskrzeszenie przez św. Pawła młodzieńca, który wypadł z okna. To jest niesamowite, że Bóg nie przestał działać wraz ze śmiercią ostatniego z Apostołów.

Boże łaska trwa na wieki i każdego dnia jest świeża i nowa. Bóg jest żywy i także dzisiaj dokonuje cudów, objawia swoją potęgę, moc i troskę.

„Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!”

Ap 22, 21

Bóg nie ma swoich „ulubieńców”, On chce także Tobie okazać swoją łaskę poprzez wielkie cuda. Pytanie tylko, czy Tobie wystarczy wiary by o nie prosić?

„Niech nas ogarnie łaska Twoja Panie,
według ufności pokładanej w Tobie!”

Ps 33, 22

„Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie” Mk 16,17-18

„Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.”

J 15, 7

Jeżeli chciałbyś bardziej zagłębić się w temat Bożej łaski, która trwa na wieki, serdecznie zapraszam Cię na nasze Adwentowe Mailowe Studium Biblijne. Przez kolejne 4 tygodnie, będziemy rozważać Psalm 136 i trwającą na wieki łaskę Boga, objawiającego nam się w nim jako:

  1. Stwórca
  2. Odkupiciel
  3. Pasterz
  4. Zwycięzca

Zapisy na Studium TU.


Photo by Alex Shute on Unsplash

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Singielstwo to wielki dar, choć ma blaski i cienie – rozmowa z Anią Dzieciątko, prelegentką na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje”

Na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje” wspólnie poprowadzą sesję dla singielek. Ania i Adam Dzieciątko, małżeństwo z dwuletnim stażem, założyciele kanału na YT Jest miło/ść, autorzy książki „Kocham Cię, singielstwo moje!”. Ich wielką pasją jest inspirowanie singli i par do tego, jak zdrowo budować związki. Rodzice małego Bieniaminka.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Piotr Wołochowicz

Zadanie dla rodziców – przekaz pokoleń!

Amerykański autor, Norm Willis, w książce „Skarb pokoleń. Jak skutecznie uczyć wiary nasze dzieci” opisuje koncepcję wychowawczą, określoną jako przekaz pokoleń. Otóż przekaz pokoleń jest to świadome i celowe przekazywanie następnym pokoleniom Bożej prawdy i Bożego życia – motywowane odpowiedzialnością za dzieci oraz za szerzenie wiary.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Justyna Połom

Cechy dziecka Króla Królów

Za nami Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne. Księga Przysłów jest pełna mądrości przekazanej przez króla Salomona jego synowi. Wyłania się z niej obraz tego, jaki powinien być syn królewski, i tak naprawdę każdy, kto ma w sercu bojaźń Pańską. Jaki więc powinien być każdy z nas wg Salomona?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.