Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Plan na 2022 rok: miłość!

Kiedy czytasz ten tytuł, co Ci pierwsze przychodzi do głowy? Dobry związek? Spotkanie wymarzonej drugiej połowy? Hm, to tylko część tematu „miłość”. Dziś chciałabym poruszyć temat tej miłości, która jest podstawą wszystkiego, tej, o której mówi św. Paweł:

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:

z nich zaś największa jest miłość.”

1 Kor 13,13

Niedawno, wraz z moją wspólnotą, czytałam 1 List do Koryntian, a w nim słynny i znany chyba prawie każdemu „Hymn o miłości”.

Większość z nas jest w stanie zacytować co najmniej kilka wersetów z tego tekstu, nawet ma jakieś pojęcie o czym mówią – że generalnie miłość jest super ważna. Czy wiesz jednak, w jakim kontekście św. Paweł umieszcza te cenne słowa?

W poprzednim rozdziale – 12. – pisze o tym, że jako wierzący tworzymy Kościół – Ciało Chrystusa.

Każdy z nas jest bardzo ważny, ale mamy inne obdarowania, jakich udziela nam Bóg (np. dar uzdrawiania, dar języków czy proroctwa).

Ostatnie słowa tego rozdziału brzmią:

„Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.”

1 Kor 12,31

I zaraz kolejny rozdział zaczyna się od:

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,

a miłości bym nie miał,

stałbym się jak miedź brzęcząca

albo cymbał brzmiący.

Gdybym też miał dar prorokowania

i znał wszystkie tajemnice,

i posiadał wszelką wiedzę,

i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.

a miłości bym nie miał,

byłbym niczym.”

1 Kor 13,1

W rozdziale 14., św. Paweł znów kontynuuje temat darów duchowych. Więc ten rozdział 13., o miłości, jest pewnego rodzaju wtrąceniem. Przypomnieniem, co jest najważniejsze. Z resztą z tego, co mi wiadomo, tekst grecki w ogóle nie był dzielony na rozdziały (podzielili go potem bibliści), a to oznacza, że gdybyśmy chcieli przeczytać go w oryginale, wszystko byłoby jedną całością, czego możemy dziś nie zauważyć.

Co jest w tym najważniejsze? Wszystkie dary od Boga, jakie nam daje, są bezcenne i mamy o nie zabiegać, ale nic, ABSOLUTNIE NIC nie ma sensu jeśli nie mamy w sobie miłości.

Miłość to nie uczucie, ale postawa, wybór. Decydujemy się okazać Bożą miłość innym, bo Bóg nam ją okazał.

Gdziekolwiek więc Bóg Cię stawia w pracy, czy na uczelni, a może jak mnie, w pewnego rodzaju służbie dla Niego, w naszej Fundacji Żyj Pełnią Życia, potrzebujemy zbadać nasze serca i motywację.

Dlaczego robisz to, co robisz?

Nigdy nie zapomnę tego, jak po raz pierwszy czytałam książkę „Boska kobieta” w oryginale po angielsku i jej autorki napisały, że ta książka powstała przede wszystkim, by oddać chwałę Bogu, dopiero w drugiej kolejności dla czytelniczek, bo z Bożej miłości wynika miłość do ludzi. Odebrały od Boga zadanie w temacie, który im położył na sercu i posłusznie je wykonały. Nie dla siebie ani sławy. Dla Niego!

Bo jest napisane:

„Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”

1 Kor 10,31

I dokładnie takie samo podejście pragnę mieć ja i moja ekipa Żyj Pełnią Życia.

Wszystko, co robimy, pragniemy czynić z miłości do Boga i na Jego chwałę, a co za tym idzie – w miłości, jaką daje nam Bóg do ludzi wokół – pełnej troski i chęci błogosławienia ich życia, aby naprawdę żyli w pełni.

To jest nasz plan na 2022 rok – miłość. Przyłączysz się?

Photo by Jez Timms on Unsplash

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Singielstwo to wielki dar, choć ma blaski i cienie – rozmowa z Anią Dzieciątko, prelegentką na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje”

Na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje” wspólnie poprowadzą sesję dla singielek. Ania i Adam Dzieciątko, małżeństwo z dwuletnim stażem, założyciele kanału na YT Jest miło/ść, autorzy książki „Kocham Cię, singielstwo moje!”. Ich wielką pasją jest inspirowanie singli i par do tego, jak zdrowo budować związki. Rodzice małego Bieniaminka.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Piotr Wołochowicz

Zadanie dla rodziców – przekaz pokoleń!

Amerykański autor, Norm Willis, w książce „Skarb pokoleń. Jak skutecznie uczyć wiary nasze dzieci” opisuje koncepcję wychowawczą, określoną jako przekaz pokoleń. Otóż przekaz pokoleń jest to świadome i celowe przekazywanie następnym pokoleniom Bożej prawdy i Bożego życia – motywowane odpowiedzialnością za dzieci oraz za szerzenie wiary.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Justyna Połom

Cechy dziecka Króla Królów

Za nami Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne. Księga Przysłów jest pełna mądrości przekazanej przez króla Salomona jego synowi. Wyłania się z niej obraz tego, jaki powinien być syn królewski, i tak naprawdę każdy, kto ma w sercu bojaźń Pańską. Jaki więc powinien być każdy z nas wg Salomona?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.