Podziel się tym wpisem

To był dobry rok!

Kilka dni temu usiadłam do podsumowania mojego roku. Tak, pandemia była wyzwaniem, ale kiedy wypisałam całą listę dobrych rzeczy, jakie się wydarzyły, z moich ust od razu wyszły słowa: „To był naprawdę dobry rok!”

Oto kilka historii, które były naprawdę CUDownym Bożym działaniem, zarówno z naszych działań Żyj Pełnią Życia, jak i prywatnych:

  • YouTube przywraca video na kanale

W trakcie prowadzenia serii 14 spotkań dla singielek z książką „Boska kobieta”, video z jednego spotkania, nie wiadomo czemu, zostało zablokowane przez YouTube. Jako że część uczestniczek nie mogła uczestniczyć online, zachowane filmy do odtworzenia później, były kluczowe. Szturmowanie Nieba trwało tydzień.

Tuż przed kolejnym spotkaniem YT przywrócił video. Prawdziwy CUD, bo nie zawsze spory z YT tak się kończą.

Bóg jest dobry!

  • Lampy ze wsparcia na Patronite

Od ponad roku nasz kanał na YT Żyj Pełnią Życia można wspierać poprzez Patronite. Dzięki wsparciu Patronów mogłam zakupić lampy, bardzo potrzebne do nagrywania filmów, na które nie miałam finansów.

Bóg jest wspaniały, że tak zaopatruje!

A Patronom z całego serca dziękuję za wierne wspieranie!

  • Wydanie książki „Chwilowo panna. Materiały Dodatkowe”

Kiedy rozpoczynałyśmy rok 2020, nie miałyśmy planów na wydanie żadnej nowej książki. Wszystko zmieniło się w czerwcu, kiedy ruszyłyśmy z kursem dla singielek z książką „Chwilowo panna” mojego autorstwa. Ulepszając spotkania online, stworzyłyśmy do każdego z nich plik .pdf z materiałami dodatkowymi. I wtedy pojawiła się myśl: „A może by tak je zebrać w całość wydać, jako uzupełnienie książki?!”.

Pan Bóg zatroszczył się o wydawcę (Psalm18.pl) i finanse (szczególnie dzięki Wam – wspierającym nas! Dziękujemy!), i tak na naszej październikowej konferencji dla kobiet odbyła się premiera książki „Chwilowo panna. Materiały Dodatkowe”.

Bóg jest cudowny!

  • Konferencja cudem stacjonarnie i hojność sponsorów

Na początku roku, Pan Bóg potwierdził nam, że mamy zorganizować kolejną konferencję dla kobiet. A potem nastała pandemia. Przez wiele miesięcy nie wiadomo było, czy będzie się mogła odbyć, a jeśli tak, to w jakiej formie. Pisałam o tym we wpisie „Zaufaj w 100% – Bóg jest wierny!”.

Cudem odbyła się stacjonarnie (tydzień później już nie mogłaby się odbyć w takiej formie), a sponsorzy, pomimo trudnego czasu pandemii, byli jeszcze bardziej hojni niż rok temu! Wow!

Bóg jest tak dobry i wierny!

  • Możliwość uczestniczenia w dwóch ślubach osobiście

Pandemia to był czas wyzwań dla narzeczonych z zaplanowanymi ślubami. Także dla moich dwóch przyjaciółek – Kai i Ani.

Prawie w ostatniej chwili, okazało się, że Kaja będzie mogła mieć na ślubie więcej niż 5 osób, dzięki czemu mogliśmy świętować z nią prawie całą naszą wspólnotą!

U Ani, także w ostatniej chwili, prawo pozwoliło na zorganizowanie ślubu i wesela z gośćmi do 50 osób. Z radością uczestniczyłam!

Pan Bóg po raz kolejny okazał się tak wierny!

A teraz przekazuję głos Justynie:
  • Bóg powstrzymał deszcz

W tym roku Fundacja Misja Służby Rodzinie – w której od lat jesteśmy z Magdą zaangażowane – po raz dziesiąty organizowała akcję „Love Szczytno”. Ponieważ projekt współfinansowany był ze środków miasta, już w grudniu zeszłego roku trzeba było wszystko zaplanować i wtedy Bóg potwierdzał nam w czasie modlitwy, że ta jubileuszowa edycja ma się odbyć.

Potem przyszła pandemia i razem z nią pytanie czy na pewno uda się zorganizować ten piknik. Cały czas czuliśmy, że nie mamy nic odwoływać. Jak co roku modliliśmy się także o pogodę, bo kiedy wszystkie zaplanowane atrakcje odbywają się na dworzu, to jest to kluczowa sprawa.

Wydarzenie się odbyło. Niestety w połowie dnia zaczęło padać. I co teraz skoro zwieńczeniem dnia miał być pokaz filmu? Modliliśmy się intensywnie i powtarzaliśmy, że przez te dziesięć lat naszych akcji „Love Szczytno” z pogodą bywało w ciągu dnia rożnie, ale nigdy nie trzeba było odwoływać wieczornego pokazu filmu czy koncertu.

I Bóg po raz kolejny okazał się wierny! W ostatnim momencie przestało padać, a kilka kropli, które spadło w trakcie filmu nie odstraszyło widzów i mogli w całości usłyszeć przesłanie o odkupieniu, i przebaczeniu w Bogu.

On jest taki wierny!

  • Bóg trzyma rękę na pulsie z moim PIT-em

Planowanie czasu nie jest moją mocną stroną i zdarza mi się robić rzeczy dosłownie na ostatnią chwilę. Niestety tak było w tym roku z moim PIT-em. Siadłam do niego dopiero w ostatni dzień marca.

Bez podania pewnych danych z zeszłego roku, nie mogłam wysłać tegorocznego zeznania, a o zgrozo okazało się, że zeszłoroczne zeznanie, które miałam w starych mailach się nie otwiera. I jakby tego było mało, kilka dni wcześniej mój laptop padł, więc nie miałam dostępu do znajdujących się tam plików.

Dziękuję Bogu za werset „Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru” (Rz 8, 28), którego mogłam się uchwycić w całej tej sytuacji. I za to, jak mnie przez nią przeprowadził z pomocą przyjaciół: wyciągnęliśmy dysk (okazało się, że szukanego pliku tam nie ma); moja współlokatorka uświadomiła mi, że w tym roku przedłużyli termin składania PIT-ów; Bóg dał mi pomysł co zrobić by otworzyć ten plik pobrany z maila. Bóg trzymał rękę na pulsie i z Jego pomocą rozliczyłam się w przedłużonym terminie.

Chwała Mu za to!

  • Świąteczne zakupy w najmniej spodziewanym momencie

Dwa dni przed Wigilią okazało się, że brakuje mi jednego prezentu, bo nie udało mi się znaleźć nic sensownego. Następnego dnia, zaraz po pracy, ruszałam z bratem do rodziców, bo zależało mi na tym żeby wyjechać po pracy z Warszawy jeszcze przed największymi korkami.

W Wigilię więc, zamiast lepienie pierogów, czekały mnie jeszcze zakupy. Dlatego też na obiad mieliśmy zatrzymać się gdzieś po drodze. Bóg się o mnie wspaniale zatroszczył.

Okazało się, że restauracja, którą wybrałam, znajduje się w mini pasażu handlowym i nie tylko znajduje się tam sklep z zabawkami, ale jest otwarty mimo że inne sklepy właśnie zamykali. Znalazłam fajny prezent i zaoszczędziłam dużo czasu.

Czyż Bóg nie jest niesamowity?!

Z całego serca Mu za to wszystko dziękujemy i wychwalamy!

To tylko kilka wydarzeń i dowodów na Boże działanie, bo było ich o wiele więcej. Ale niech te osiem historii zachęci Cię, że Bóg jest dobry i wierny, i troszczy się o swoje dzieci! A skoro jest niezmienny i nie ma względu na osoby, z pewnością będzie działał także w Twoim życiu!

Wspaniałego 2021 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.