Podziel się tym wpisem

Inspirujące modlitwy

Modlitwa ma ogromną moc. Niby to powinno być dla nas wierzących zupełnie oczywiste, a jednak w ostatnim czasie dociera to do mnie jeszcze głębiej. Bóg słyszy każdą modlitwę i zawsze odpowiada. Może nie zawsze tak, ja byśmy tego oczekiwali, ale zawsze dobrze i z miłości do nas.

Jakiś czas temu zaczęłam sobie wypisywać bardzo dotykające mojego serca modlitwy, znjadujące się w Piśmie Świętym, szczególnie w Księdze Psalmów. Trzema z nich chciałabym się dziś podzielić.

„O Panie, prowadź mnie w swej sprawiedliwości,

na przekór mym wrogom:

wyrównaj przede mną Twoją drogę!”

Psalm 5,9

„Ześlij światłość swoją i wierność swoją:

niech one mnie wiodą

i niech mnie przywiodą na Twoją świętą górę

i do Twych przybytków!”

Psalm 43,3

„Naucz mię, Panie, Twej drogi,

bym postępował według Twojej prawdy;

skłoń moje serce ku bojaźni Twojego imienia!”

Psalm 86,11
O co modlą się Psalmiści i czego możemy się od nich nauczyć?
  • Nastawmy serce na bojaźń Bożą.

Bojaźń Boża to nie lęk przed Nim, ale szacunek i respekt do Niego. To postępowanie wg Bożych zaleceń, bo ustalił je z miłości i są najlepsze. To liczenie się z Nim, bo On jest Bogiem, Królem Królów i naszym Stwórcą.

To jest z jednej strony nasza decyzja, ale tam gdzie brakuje nam takiej postawy, możemy się modlić: „skłoń moje serce ku bojaźni Twojego imienia”.

  • Chodźmy Bożymi drogami.

Świat podpowiada nam różne pomysły na życie, ale prawdziwego spełnienia doświadczymy tylko żyjąc wg Bożego planu dla naszego życia. Boże drogi są dla nas najlepsze!

Módlmy się więc: „Naucz mię, Panie, Twej drogi”.

  • Boża prawda jest jedyną prawdą.

Możemy czuć się zagubieni pośród wielu kłamstw dzisiejszego świata. Prawda jednak jest tylko jedna i jest nią sam Jezus. Nie ma innego źródła życia, nie ma innego Zbawiciela, nic innego ani nikt inny nie nada naszemu życiu sensu.

Módlmy się o zdolność odróżniania prawdy od kłamstwa i o odwagę, by zawsze postępować wg prawdy: „Naucz mię, Panie, Twej drogi, bym postępował według Twojej prawdy”.

  • Bóg prowadzi nas pomimo trudności.

Problemy, wyzwania, trudności są częścią życia tu na ziemi. Kiedyś w Niebie wszystko będzie doskonałe, dziś musimy iść dalej zwycięsko pomimo trudności.

Pomódlmy się o Boże prowadzenie pośród problemów: „O Panie, prowadź mnie w swej sprawiedliwości, na przekór mym wrogom: wyrównaj przede mną Twoją drogę!”

  • Boża wierność i światło prowadzą nas najlepiej.

Jak to dobrze, że Bóg jest wierny i jest światłością. Oświetla nam drogę i wiernie nam towarzyszy. Jak bardzo potrzebujemy Jego prowadzenia na co dzień. Przede wszystkim do Niego samego, byśmy zawsze byli blisko Niego, a oprócz tego w każdej dziedzinie życia.

Pomódlmy się: „Ześlij światłość swoją i wierność swoją: niech one mnie wiodą i niech mnie przywiodą na Twoją świętą górę i do Twych przybytków!”

Na koniec przeczytaj jeszcze raz przytoczone przeze mnie trzy modlitwy z Psalmów – która Cię dziś szczególnie inspiruje i dlaczego?

Photo by Patrick Fore on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.