Podziel się tym wpisem

Najpiękniejszy prezent – od Niego dla Ciebie

Czy wiesz, że w Piśmie Świętym możemy znaleźć cały rozdział poświęcony proroczej zapowiedzi przyjścia Mesjasza i Jego późniejszej śmierci?

Największy dar

Rozdział 53. z Księgi Izajasza jest dla mnie jednym z ważniejszych fragmentów Biblii. Ilekroć go czytam, wzruszam się – bo dociera do mnie przez co musiał przejść Chrystus i jak wielkie to miało znaczenie dla mojego i Twojego mojego życia:

„Lecz On się obarczył naszym cierpieniem,
On dźwigał nasze boleści,
a myśmy Go za skazańca uznali,
chłostanego przez Boga i zdeptanego.
Lecz On był przebity za nasze grzechy,
zdruzgotany za nasze winy.
Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas,
a w Jego ranach jest nasze zdrowie.”

Iz 53, 4–5

To jeden z bardziej znanych fragmentów tego rozdziału. Czytałam go wiele razy, recytowałam z pamięci. Ale nie zawsze docierało do mnie, jak wielką wolność podarował nam Chrystus.

Za każdy mój grzech, za każde przewinienie. Jezus wziął na siebie winy całego świata, w tym moje. Był zdruzgotany za moje winy i grzechy. A ja zyskałam zbawienie. Dlatego nie mogę zmarnować tego daru.

Przyjmij i bądź wolny

Wyobraź sobie, że jesteś chory. Twój tata przywiózł Ci z apteki lekarstwo, byś jak najszybciej mógł je zażyć i być zdrowym. Wrócić do pełni sił. Ale Ty tylko dziękujesz swojemu ojcu i nie bierzesz leku – za to dziękujesz szczerze, nawet ze łzami w oczach, w geście uniżenia. Jednak wciąż nie bierzesz tego, co przywiózł Ci rodzic. Bez sensu, prawda?

Czy tak samo nie zachowujemy się w stosunku do Boga? Wiemy, że otrzymaliśmy zbawienie, ale nie korzystamy w pełni z tego daru. Dotarło to do mnie kilka lat temu, gdy po raz kolejny zapisywałam w swoim dzienniku duchowym to, jak bardzo źle się czuję fizyczni i psychicznie, że jestem nękana przez różne myśli i nie mam już sił. Wtedy nagle dotarło do mnie, że przecież nie robię tego, co powinnam – nie walczę.

Sedno naszej wiary

Zbawienie w Chrystusie oznacza wolność. Bóg nie zostawia swoich dzieci bezbronnymi. Daje nam broń – Pismo Święte – z której powinniśmy korzystać jak najczęściej. Bóg obiecuje nam, że jeśli przeciwstawimy się diabłu, ucieknie od nas. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy znali swoją tożsamość w Chrystusie. Jeśli wiesz, kim jesteś i jakie są Twoje prawa, nie dasz się tak łatwo zbyć. Bo wiesz, co Ci się należy.

Nie jesteśmy bezbronni wobec okoliczności, w których się znaleźliśmy. Tożsamość Dziecka Bożego pozwala nam zwycięsko przejść przez nie, choćby przez te najgorsze i najtrudniejsze wydarzenia.

Niektórzy uważają, że jeśli nie wypełnią w trakcie swojego życia odpowiedniej liczby dobrych uczynków, nie zostaną zbawieni. Dzięki Bogu tak nie jest! Tak, uczynki są ważne, jednak w innym fragmencie Pisma Świętego jest jasno powiedziane, że:

„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.”

Ef 2, 8-9

Zbawienie jest niesamowitym darem, który możemy, ale nie musimy przyjąć. Każdy z nas grzeszy. Jednak dzięki Jezusowi możemy osiągnąć zbawienie, bez potrzeby ciągłego ‘zasłużenia’ na nie. W Rz 10,9-10 jest napisane, że:

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.”

Nie ma specjalnej formułki do modlitwy. Wystarczy, że wyznasz Bogu swoje grzechy i potrzebę Zbawiciela i tak jak wyżej jest napisane – uwierzysz w sercu w Jezusa i wyznasz Go Panem.
Jeśli potrzebujesz w tym wsparcia, albo chcesz podzielić się tym, że właśnie się pomodliłeś oddając swoje życie Bogu, napisz do nas – bardzo nas to uraduje!

zdj. pixabay.com by Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.