Podziel się tym wpisem

6 książek, które rozpalą Twoją wiarę

Tak jak wspomniałam we wpisie „Góry i doliny duchowego życia" czasem nasza wiara potrzebuje żeby ją rozpalić. Jednym ze sposobów są książki, zarówno te zawierające świadectwa Bożych cudów w życiu innych ludzi, jak i poradniki mówiące o tym jak w praktyczny sposób wzmocnić swoją relację z Bogiem czy obmawiające jakąś kluczową dziedzinę w życiu chrześcijanina. Ten wpis będzie subiektywna listą książek, które szczególnie polecam.
1. Marcin Zieliński „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”

Marcin zaraz po nawróceniu całym sercem uwierzył w wersety z Ewangelii św. Marka 16,17-18: „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»”.

Marcin nie był jakimś duchowym superbohaterem. Był zwykłym 15-latkiem ze Skierniewic, który poruszony Boża miłością do niego, oddał Bogu swoje życie, zaczął czytać Pismo Święte i modlić się, a także modlić się za chorych o uzdrowienie.

Dary Ducha Świętego są dostępne dla każdego. Możemy z nich czerpać pełnymi garściami kiedy staniemy w pozycji autorytetu jaki mamy w Jezusie. O tym właśnie jest książka Marcina.

2. Lauren Cunningham, Janice Rogers „Czy to naprawdę Ty Panie?”

W wieku 26 lat Lauren miał wizję fal młodych ludzi zalewających świat. Właśnie pytanie Czy to naprawdę Ty Panie? Lauren sam zadawał Bogu. Otrzymał potwierdzenie i ta wizja dała początek międzynarodowej służbie misyjnej Youth With A Mission (YWAM), w Polsce znanej jako Młodzież z Misją.

W książce „Czy to naprawdę Ty Panie?” Lauren opowiada o tym jak Bóg prowadził go od wczesnego dzieciństwa aż do rozwoju służby i przerastającej ich możliwości finansowe wizji zakupu statku.

Każdy z nas może nauczyć się rozpoznawać Boży głos. I jeżeli to naprawdę Bóg mówi do naszego serca to żadna wizja nie jest zbyt duża. Wymaga ona jedynie albo aż naszej wiary w to, że Bóg ją wypełni i naszego 100% zaangażowania w jej realizację.

3. Kay Warren „Radykalne poddanie. Co się dzieje, gdy powiesz Bogu TAK!”

Co kochająca Boga Amerykanka może mieć wspólnego z chorymi na AIDS w Afryce? Jak się okazuje: gdy powie się Bogu „tak”, On może zapoczątkować służbę, której do tej pory nie było.

Bóg pragnie nas wytrącić z równowagi. Kiedy ogłosimy Go Panem i Zbawicielem dajemy Mu do tego prawo, by przez nas zatroszczył się o zagubiony świat w sposób fizyczny, duchowy lub emocjonalny. I nie myśl ani nie mów, że się nie nadajesz.

Kay pisze: „Gdyby tylko chciał [Bóg], mógł uczynić mnie bardziej inteligentną, utalentowaną i piękną – lecz Jego pełne miłości ręce ukształtowały mnie dokładnie taką, jaką On zapragnął mnie stworzyć. Dlaczego? Ponieważ moja zwyczajność. Gdy zostanie poddana Bogu, pozwala Mu uczynić z mojego życia cud, tak samo, jak niemal dwa tysiące lat temu uczynił cud, karmiąc tysiące głodnych ludzi dwiema drobnymi rybkami i pięcioma bochenkami chleba. Tak właśnie jest, nawet odrobina staje się czymś wielkim, kiedy umieścimy ją w Jego rękach.” (s. 27)

Z naszej strony potrzeba jedynie serca gotowego do radykalnego poddania się Bogu, a On nas poprowadzi.

4. Brat Andrzej „Boży przemytnik”

To była pierwsza książka świadectwowa jaką czytałam, dlatego nie mogło zabraknąć jej na tej liście. I szczerze mówiąc powaliła mnie.

Współcześnie każdy z nas ma w domu Biblię, czasem więcej niż jedną. Mamy swobodny dostęp do różnych tłumaczeń, formatów, nawet możemy wybrać sobie kolor z całej palety okładek. Przykre jest to, że nadal w wielu domach jest niedoceniana – leży ona na półce i się kurzy.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tu w Polsce i we wszystkich sąsiednich krajach tak nie było. Brat Andrzej był jednym z bohaterów, którzy momentami ryzykowali więzieniem, żeby przemycić Biblie dla wierzących, którzy wcześniej mieli dostęp jedynie do pojedynczych ręcznie przepisanych fragmentów.

Brat Andrzej jest założycielem organizacji „Open doors” która nadal działa na całym świecie (także w Polsce) wspierając prześladowanych za wiarę chrześcijan. Inną z jego książek jest „Noc miliona cudów” opisująca historię przemytu miliona Biblii do Chin.

5. Marcin Zieliński „77 / Moc przebaczenia”

Przebaczenie wszystkim osobom, które mnie głęboko zraniły i wobec których chowałam urazę było kluczowym momentem dla mojego duchowego wzrostu.

Tak naprawdę przebaczenie powinno być naszym stylem życia. Nieprzebaczenie i uraza są z jednej strony otwartymi drzwiami przez które wpuszczamy złego do naszego życia i pozwalamy mu nas dręczyć. Z drugiej strony jest to coś to blokuje działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Czasem chowana latami uraza jest przeszkodą do tego żebyśmy mogli zostać uzdrowienie z dolegliwości fizycznych.

Bóg chce abyśmy byli wolni, także od zranień z przeszłości, urazy i rozgoryczenia dlatego zachęcam Cię do przeczytania tej książki.

6. Karen Kingsbury seria „Skarbiec cudów…”

Czytając książki zwierające świadectwa Bożego działania w życiu Brata Andrzeja, Laurena Cunningham’a czy Marcina Zielińskiego czasem możemy sobie myśleć – tak ale to są misjonarze i liderzy moje życie jest dalekie od ich. Jak w moim życiu mogą zdarzyć się Boże cuda.

Seria książek Karen Kingsbury jest zbiorem świadectw zwykłych ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu Bożej ochrony i pomocy. Jahwe jest Bogiem żywym, który troszczy się o każdego z nas. On jest z nami na wszystkich naszych drogach, On nas strzeże i nigdy nie opuszcza.

Serdecznie polecam wszystkie te książki! Niektóre z nich znajdziecie w sklepie Psalm18.pl, gdzie z kodem ZYJPELNIA otrzymacie dodatkowy rabat.

Photo by Hope House Press – Leather Diary Studio on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.