Podziel się tym wpisem

Ach co to był za rok!

Internet zalewają posty mówiące jak bardzo ludzie cieszą się, że 2020 rok się już nareszcie skończył. Ale, czy ten rok był rzeczywiście tak straszny?

Zrobiłyśmy podsumowanie aktywności w ramach projektu „Żyj Pełnia Życia” i same byłyśmy bardzo zaskoczone tym, jak wiele działo się u nas w tym roku. Wcale nie zawiesiłyśmy naszej działalności ze względu na pandemię, a wręcz przeciwnie. W tym drugim roku działania Fundacji Żyj Pełnią Życia, tak naprawdę dopiero się „rozkręciłyśmy”.

Podsumujmy zatem nasze działania w 2020 roku:

📍Zorganizowałyśmy drugą konferencję dla kobiet, tym razem pt. „Boży plan na tożsamość, panieństwo i małżeństwo” .

W konferencji wzięło udział stacjonarnie i online ponad 80 kobiet 🙂 Moje serce przepełnia radość, że pomimo pandemii ponad 40 kobiet chciało przeżyć ten czas z nami na miejscu.

Jak już kilkakrotnie wspominałyśmy, cudem odbyła się ona stacjonarnie. Tym bardziej, za każdym razem gdy o niej myślimy, nasze serca przepełnia wdzięczność do Boga, że konferencja z Amerykankami, autorkami książki „Boska kobieta”, odbyła się rok wcześniej. Bo w tym roku raczej nie byłoby możliwe, żeby przyleciały z USA.

A przecież mogło być zupełnie inaczej. Mogłyśmy zaplanować to wszystko bardziej po ludzku – zacząć od czegoś mniejszego, czyli konferencji, gdzie prelegentki będą tylko z Polski, a zagranicznych gości zaprosić dopiero na drugą edycję, kiedy spróbujemy już „jak to jest”.

To, czego uczę się podążając za Bożym prowadzeniem, to z jednej strony nie gardzić małymi początkami a z drugiej, nie bać się skakać z Bogiem na głęboką wodę. On jest wierny. Jeżeli do czegoś nas prowadzi i my powiemy mu „tak”, to to się wypełni.

📍 Przeprowadziłyśmy 4 kursy online dla kobiet:
  • dla singielek z książką „Boska kobieta” – wzięło w nim udział ponad 120 singielek;
  • dla singielek z książką „Chwilowo panna” – wzięło w nim udział prawie 100 singielek;
  • dla żon z książką „Twórcza partnerka” – wzięło w nim udział ponad 90 żon; jesteśmy bardzo wdzięczne za Olę, która go poprowadziła;
  • jesienny kurs dla kobiet „Świadoma tożsamości Córki Króla”- wzięło w nim udział ponad 140 kobiet.

Kiedy obserwowałam social media, dziwiło mnie, jak bardzo niektórzy ludzie przeżywali to, że teraz jest lockdown i nie można nigdzie wychodzić. Ja na początku w ogóle tego nie odczuwałam, bo miałyśmy ręce pełne roboty. I to też jest niezwykłe Boże prowadzenie, że nie stanęłyśmy w pewnym punkcie zdezorientowane, z pytaniem „ale co dalej”.

Kiedy planowałyśmy konferencję w 2019 roku, wiedziałyśmy, że nie chcemy, żeby to było po prostu jednorazowe wydarzenie. Wiedziałyśmy, że pragniemy zaproponować uczestniczkom coś więcej niż jeden dzień spędzony razem i tyle. To zdecydowanie był pomysł od Boga, żeby zamiast spotkań stacjonarnych w Warszawie, zorganizować dla singielek kurs online. I tak w połowie stycznia zaczęło się 14 tygodni z „Boską kobietą”.

Bóg, już na jesieni 2019 roku, wiedział co nastąpi za kilkanaście tygodni. Cała pandemia i lockdown wcale Go nie zaskoczyły. On wiedział, że potrzebujemy formuły, którą będziemy mogły kontynuować w czasie izolacji.

Dla mnie osobiście te wszystkie spotkania były też ważne z jeszcze innego powodu – co uświadomiłam sobie w czasie jednego ze spotkań, kiedy zacinałam się w czasie czytania jednego z wersetów. Nigdy nie sądziłam, że Bóg powoła mnie – dziewczynę, która jako dziecko i nastolatka zmagała się z dysleksją – do prowadzenia spotkań online dla ponad setki osób. Prawdą jest to, że Bóg nie powołuje osób idealnych, On powołuje ludzi gotowych pójść za Nim gdziekolwiek ich poprowadzi.

📍 Zorganizowałyśmy 3 edycje Mailowego Studium Biblijnego:
  • wielkopostną „Uczę się na błędach innych” – wzięło w niej udział 220 osób;
  • wakacyjną „Bliżej Boga” – wzięło w niej udział prawie 110 osób;
  • adwentową „Wejdź głębiej” – wzięło w niej udział prawie 160 osób.
📍 Magdalena Wołochowicz napisała książkę „Chwilowo panna. Materiały dodatkowe, którą udało się wydać wraz z wydawnictwem Psalm18.pl

Inspiracją do jej napisania były spotkania dla singielek z książką Magdy „Chwilowo panna”.

To była jedna z takich rzeczy, których wcześniej nie zaplanowałyśmy i kompletnie się nie spodziewałyśmy, że się zadzieje. Nie zaplanowałyśmy jej też w naszym budżecie. To był Boży projekt i On wszystko wspaniale poprowadził tak, że w czasie jesiennej konferencji książka mogła mieć swoją premierę.

📍 Co tydzień w poniedziałek publikujemy nowy odcinek vloga, a w piątek nowy tekst na blogu.

Mój podziw dla Boga budzi to, że zawsze na czas daje nam inspiracje. Cudowne jest móc dosłownie doświadczyć tego, że kiedy sama z siebie nie skleiłabym żadnego akapitu, to co się pojawia jako tekst, jest wynikiem mojej modlitwy i spotkania z Bogiem.

📍 Od marca prowadzimy cotygodniowe live’y na Instagramie (na początku pandemii nawet 2 razy w tygodniu).

Zaczęło się od pytania jednej z kobiet, która obserwuje nasze social media. Zauważyła, że dużo jest różnych głosów, ale brakuje takich chrześcijańskich dających głęboką nadzieję. Bóg nam potwierdził, że mamy to zrobić więc zaczęłyśmy. Z przerwą na wakacje trwa to od marca.

To ogromny przywilej, że możemy używać tej platformy do dzielenia się Bożym Słowem, które jest żywe oraz nadzieją, która pewna jest tylko w Bogu.

📍 Inspirowałyśmy Was regularnie postami z wersetami i krótkimi przemyśleniami na Instagramie i Facebooku.

Po pierwsze to ogromny przywilej, że możemy służyć Bogu. Po drugie to ogromna radość, że to co robimy przynosi Wam błogosławieństwo.

Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu za Jego obecność i wszystkie aktywności, do których nas poprowadził i w których wiernie wspierał, a każdemu z Was za obecność i dobre słowo. Oto wybrane opinie co najbardziej się podobało uczestnikom naszych wydarzeń:


„Chciałabym podziękować prelegentkom za optymizm, autentyczne świadectwa i radość, która na mnie promieniowała. Słowa, które usłyszałam, podniosły mnie na duchu i wlały w moje serce nadzieję”

Uczestniczka konferencji „Żyj Pełnią Życia”

„Najbardziej podobała mi się treść, Wasze nastawienie, motywacja i niesamowita pasja do tego co robicie, a właściwie do Tego, Komu służycie! Nie mogę się doczekać kolejnych tego typu spotkań z Wami! Chwała Panu! Dobrze, że jesteście!”

Uczestniczka spotkań z książką „Boska Kobieta”

„Spotkania były bardzo inspirujące. Fantastyczna jest możliwość spotkania się i porozmawiania z innymi wierzącymi singielkami, które mają te same wyzwania i są na tym samym etapie życia, to było ekstra 🙂 Podobały mi się przykłady z życia Justyny i Magdy, często mogłam w tych przykładach odnaleźć cząstkę siebie. Spotkania były genialne, jestem chętna na więcej 🙂 ”

Uczestniczka spotkań z książką „Chwilowo panna”

„Dla mnie merytorycznie przygotowane wspaniale. Myślę, że wszystko było super dziękuję bardzo, czułam klimat modlitwy. Obecności Bożej podczas kontemplacji.”

Uczestniczka Wielkopostnego Mailowego Studium Biblijnego

„Mnie fascynowało jak jedna linijka Słowa może inspirować do całego wykładu na pewien temat. Pokazuje jak ważne jest wręcz każde słowo w Piśmie.”

Uczestnik Wakacyjnego Mailowego Studium Biblijnego

W czasie świąt Bożego Narodzenia, mój Tata, zadał mi pytanie, co dalej z Fundacją Żyj Pełnią Życia. Odpowiedziałam, że ma się dobrze i działamy dalej.

Działamy dalej bo to był dobry rok. Z wyzwaniami, ale dobry i bardzo owocny! 🎉 To był rok, kiedy żyłyśmy pełnią życia!

Przed nami kolejny, 2021 rok! Za chwilę ruszamy z Zimowym Kursem Online dla kobiet „Królewski Skarbiec otwarty dla Ciebie”, a na luty i marzec szykujemy nowe, Wielkopostne Mailowe Studium Biblijne.

Nie możemy się doczekać, co Pan Bóg dla nas przygotował i gdzie jeszcze poprowadzi nas w tym roku.

Jeżeli nasze zeszłoroczne działania były dla Ciebie błogosławieństwem, pomyśl proszę, czy nie chciałbyś stać się partnerem naszej służby w tym roku i wspierać nas modlitwą i/lub finansowo.

Zdjęcie: Zasoby własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.