Podziel się tym wpisem

Czwarta konferencja za nami!

Kiedy zimą 2018 roku, moja przyjaciółka Justyna zaczęła marzyć o zorganizowaniu konferencji dla kobiet, ani ona, ani ja nie miałyśmy pojęcia, że to początek czegoś większego. Chcemy konferencję z prelegentkami z USA? Ok, to przetłumaczmy ich książkę i znajdźmy wydawcę! Ok, to załóżmy fundację, która będzie organizatorem konferencji. Ok, to zacznijmy spotykać się regularnie, by się modlić w tych tematach. I tak wszystko się zaczęło.

Kiedy zimą 2018 roku, moja przyjaciółka Justyna zaczęła marzyć o zorganizowaniu konferencji dla kobiet, ani ona, ani ja nie miałyśmy pojęcia, że to początek czegoś większego. Chcemy konferencję z prelegentkami z USA? Ok, to przetłumaczmy ich książkę i znajdźmy wydawcę! Ok, to załóżmy fundację, która będzie organizatorem konferencji. Ok, to zacznijmy spotykać się regularnie, by się modlić w tych tematach. I tak wszystko się zaczęło.Przetłumaczyłam książkę „Boska kobieta”, znalazłam wydawcę.

Założyłyśmy fundację.

W międzyczasie rozpoczęłam kanał na YT.

Wszystko z ogromnym Bożym prowadzeniem i przychylnością.

Pierwszą konferencję dla kobiet zorganizowałyśmy jesienią 2019 roku. Do Polski przyjechały amerykanki Kristen Clark i Bethany Beal, autorki „Boskiej kobiety”.

Po konferencji nie chciałyśmy zostawić uczestniczek z niczym dalej, więc zaczęłyśmy organizować kursy online, studium biblijne, tworzyć różne treści. I tak rozkręciły się działania Żyj Pełnią Życia.

Jesteśmy świeżo po 4. konferencji – tak, konferencje stały się wydarzeniem corocznym – w zeszłą sobotę ok. 100 kobiet spotkało się, by rozważać temat miłości i relacji. I co ciekawe historia zatoczyła koło – naszymi prelegentkami znów były Kristen i Bethany, tym razem w formie wideo i łączenia na żywo na sesję Q&A. Co więcej mogłyśmy się cieszyć premierą ich kolejnej książki po polsku: „Boska miłość”.

Porusza moje serce to, w jak wspaniały sposób wszystkie wykłady ze sobą współgrały, jak Duch Święty poprowadził wszystkich mówców.

Miałam ogromny przywilej rozpocząć konferencję, tuż po uwielbieniu Boga i modlitwie, moim wystąpieniem na temat relacji z Bogiem. Mówiłam o tym, że kluczowym jest, abyśmy zatrzymali się i odkryli skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy, a w związku z tym, jak mamy żyć tu i teraz. Wersetem przewodnim był fragment z Dz 17,28a „Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Uczestniczki mówiłi mi potem, że to, co mówiłam, dało im dużo do myślenia.

W ramach kolejnego wykładu oglądałyśmy wideo nagrane przez Kristen i Bethany o Bożym planie na miłość i relacje. Przedstawiły nam Bożą definicję miłości i cztery kluczowe filary małżeństwa. To było bardzo inspirujące.

Następnym prelegentem był dr Piotr Wołochowicz, czyli prywatnie mój Tata – mówił o relacjach w rodzinie i tym, jak powinny wyglądać priorytety w kontekście różnych relacji. To był wykład pełen Bożej mądrości.

Po przerwie obiadowej obejrzeliśmy drugie wystąpienie prelegentek z USA – tym razem o Bożym planie na seksualność. Jak ważne jest, aby wrócić do Stwórcy, który stworzył nas bardzo świadomie jako dwie płcie i sam wymyślił intymność seksualną, a nie opierać się na filmach czy książkach w tych tematach, które często zniekształcają dobry Boży plan. Autorki „Boskiej miłości” przypomniały także, że Bóg stworzył nas do intymności przede wszystkim z Nim samym.

Ostatnia sesja konferencji była dzielona – osobno dla singielek, osobno dla mężatek. Z singielkami spotkali się Ania i Adam Dzieciątko prowadzący kanał na YT „Jest miło/ść” i z wielką pasją przekonywali, że w Bożym planie nie ma miejsca na małżeństwo z osobą niewierzącą. Z mężatkami zaś czas spędzili Marta i Andrzej Witeccy rozmawiając o tematach typowo małżeńskich.

Dzień zakończyliśmy uwielbieniem i modlitwą, także osobistą w tematach poruszonych na konferencji – nasz team modlitewny służył chętnym radą i modlitwą.

Jedną z największych radości dla mnie było to, że udało mi się znaleźć więcej niż zazwyczaj przestrzeni, by porozmawiać w trakcie przerw z uczestniczkami. One często mają wrażenie, jakby mnie znały, bo oglądają regularnie vloga, ja jednak ich na co dzień nie widzę. Te spotkania i rozmowy były bezcenne!

Dziękuję też bardzo Bogu, że pomimo trudności technicznych z internetem, ostatecznie prawie wszystko się udało transmitować. Niebawem otrzymamy pełne nagrania, więc jeśli ktoś chciałby obejrzeć całą konferencję, będzie można nabyć ją w naszym sklepie.

Czwarta konferencja za nami, piąta przed nami! Już za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.