Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dlaczego hasło „Żyj Pełnią Życia”?

W sobotę, 18 grudnia, będziemy świetować 3. urodziny naszej Fundacji. Choć samo jej powołanie nastąpiło we wrześniu 2018 roku, oficjalnie wpisano nas do KRSu właśnie w grudniu 3 lata temu.

Kiedy wraz z Justyną rozważałyśmy nazwę, postanowiłyśmy skorzystać z hasła, które zaistniało chwilę wcześniej, a stało się podtytułem mojej pierwszej książki „Chwilowo panna. Żyjąc pełnią życia z nadzieją na dalszy ciąg”.

Gdy tuż przed wydaniem książki, ustalałam z wydawnictwem tytuł i podtytuł, bardzo chciałam, aby zawarte było w nim przesłanie – tu stricte do singielek, ale tak naprawdę uniwersalne dla każdego – można żyć w pełni bez względu na okoliczności.

Bez względu na to, jakie spotykają nas trudności lub czy spełniają się nasze pragnienia w temacie danego etapu życia, jeśli tylko żyjemy w przyjaźni z Panem Bogiem, możemy być spełnieni.

Znam np. częste podejście singli, szczególnie kobiet, które tak bardzo czekają na założenie rodziny, że zapominają żyć tu i teraz. O czasie przedłużającego się panieństwa, myślą często jako o wielkim trudzie, pewnego rodzaju „przed-życiu”, takim byleby przetrwać, doczołgać się do ołtarza, by wreszcie zacząć żyć w pełni…

Sęk w tym, że takie idealne życie nie następuje, bo kolejne jego etapy, mają swoje wyzwania i pełne są kolejnych rozczarowań. Żyjemy w niedoskonałym świecie i tak już jest. Owszem, kiedyś w Niebie, gdy spotkamy się z Jezusem, wszystko wreszcie będzie idealne, ale dziś jest inaczej i potrzebujemy się nauczyć żyć w pełni już dziś.

Podałam przykład singli, ale możesz tu podać swoje własne wyzwanie, które próbuje Cię stopować w życiu. Jak tylko znajdę lepszą pracę… Jak tylko wreszcie zajdę w ciążę… Jak tylko…

Na naszej jesiennej konferencji, Ellissa Petrenko powiedziała ważne słowa: „Prawdziwa radość i spełnienie nie biorą się z otrzymania tego, co chcę, ale z poddania całego życia Bogu i zaufania, że Jego plan jest naprawdę dobry. Twoja historia jeszcze się nie skończyła. Nie znasz swojej przyszłości, ale możesz zaufać temu, który ją trzyma w ręku. A w Jego planie na Twoją przyszłość, Twoje serce może naprawdę odpocząć i znaleźć pokój”.

Dokładnie tak!

Mam wrażenie, że często jesteśmy tak sfiksowani na tym, czego nie mamy, na niespełnionych oczekiwaniach, że nie zauważamy dobra, jakie Bóg czyni tu i teraz w naszym życiu. Co więcej, w naszym ograniczonym ludzkim myśleniu, nie mamy pojęcia, że Bóg ma o wiele lepsze plany, niż my sami jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Popatrz na te słowa św. Pawła:

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.”

1 Koryntian 2,9

W innym miejscu św. Paweł mówi, że Bóg:

„mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy”

Efezjan 3,20

My po prostu nie jesteśmy w stanie sami wymyśleć lepszego planu na nasze życie! Dlatego najlepsze, co możemy zrobić, jest to, o czym mówi Ellissa: zaufać. Tylko i aż.

Kluczem jest tu jednak Boża moc działająca w nas, a nie nasza siła i próby znalezienia samemu szczęścia. Żeby żyć w pełni tu i teraz, potrzebujemy doświadczenia żywego Boga na co dzień. A On obiecuje, że gdy Go naprawdę poznamy, On da nam absolutnie wszystko, czego będziemy potrzebować:

„Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością.”

2 Piotra 1,3

A więc zamiast skupiać się na brakach czy rozczarowaniu, zbliżmy się do Boga i nauczmy się żyć razem z Nim w pełni.

Na koniec zaś chciałabym Was pobłogosławić wersetem, który towarzyszy nam od początku. Niech będzie i dla Was błogosławieństwem, i zachętą do życia w pełni:

„A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.”

Filipian 4,19

Amen!

Photo by Matheus Frade on Unsplash

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Magdalena Wołochowicz

Plan na 2022 rok: miłość!

Kiedy czytasz ten tytuł, co Ci pierwsze przychodzi do głowy? Dobry związek? Spotkanie wymarzonej drugiej połowy? Hm, to tylko część tematu „miłość”. Dziś chciałabym poruszyć temat tej miłości, która jest podstawą wszystkiego, tej, o której mówi św. Paweł:

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Przegląd planów i marzeń

Ostatnio, w czasie niedzielnego spotkania wspólnoty, podczas uwielbienia, zamiast cieszyć się Bożą obecnością, byłam przygnębiona. Za mną był intensywny tydzień a kolejny zapowiadał się podobnie. To było jednak coś więcej niż tylko przejmowanie się sprawami bieżącymi. Uświadomiłam sobie, że brakuje mi głębokiego pokoju w sercu, wg tego, co jest napisane w Flp 4, 7: „A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie”. Zaczęłam zastanawiać się dlaczego.

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Niczego nie pomijaj

Każdy, kto korzysta z TikToka, Instagrama czy YouTube’a, spotkał się już pewnie z popularnymi ostatnio krótkim filmikami. Jeden z powtarzających się w nich motywów muzycznych, zawiera słowa: „Can we skip to the good part?”. Chociaż czasem bardzo byśmy chcieli, jednak w prawdziwym życiu nie można zakryć oczu ręką i odsłonić ich w momencie, kiedy będzie już posprzątane, kiedy projekt będzie już zrealizowany, kiedy będziemy już zdrowi. Nie można przeskakiwać – nie tylko dlatego, że jest to fizycznie niemożliwe. Tak naprawdę, czy w ogóle warto by było tak przeskakiwać?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.