Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dlaczego hasło „Żyj Pełnią Życia”?

W sobotę, 18 grudnia, będziemy świetować 3. urodziny naszej Fundacji. Choć samo jej powołanie nastąpiło we wrześniu 2018 roku, oficjalnie wpisano nas do KRSu właśnie w grudniu 3 lata temu.

Kiedy wraz z Justyną rozważałyśmy nazwę, postanowiłyśmy skorzystać z hasła, które zaistniało chwilę wcześniej, a stało się podtytułem mojej pierwszej książki „Chwilowo panna. Żyjąc pełnią życia z nadzieją na dalszy ciąg”.

Gdy tuż przed wydaniem książki, ustalałam z wydawnictwem tytuł i podtytuł, bardzo chciałam, aby zawarte było w nim przesłanie – tu stricte do singielek, ale tak naprawdę uniwersalne dla każdego – można żyć w pełni bez względu na okoliczności.

Bez względu na to, jakie spotykają nas trudności lub czy spełniają się nasze pragnienia w temacie danego etapu życia, jeśli tylko żyjemy w przyjaźni z Panem Bogiem, możemy być spełnieni.

Znam np. częste podejście singli, szczególnie kobiet, które tak bardzo czekają na założenie rodziny, że zapominają żyć tu i teraz. O czasie przedłużającego się panieństwa, myślą często jako o wielkim trudzie, pewnego rodzaju „przed-życiu”, takim byleby przetrwać, doczołgać się do ołtarza, by wreszcie zacząć żyć w pełni…

Sęk w tym, że takie idealne życie nie następuje, bo kolejne jego etapy, mają swoje wyzwania i pełne są kolejnych rozczarowań. Żyjemy w niedoskonałym świecie i tak już jest. Owszem, kiedyś w Niebie, gdy spotkamy się z Jezusem, wszystko wreszcie będzie idealne, ale dziś jest inaczej i potrzebujemy się nauczyć żyć w pełni już dziś.

Podałam przykład singli, ale możesz tu podać swoje własne wyzwanie, które próbuje Cię stopować w życiu. Jak tylko znajdę lepszą pracę… Jak tylko wreszcie zajdę w ciążę… Jak tylko…

Na naszej jesiennej konferencji, Ellissa Petrenko powiedziała ważne słowa: „Prawdziwa radość i spełnienie nie biorą się z otrzymania tego, co chcę, ale z poddania całego życia Bogu i zaufania, że Jego plan jest naprawdę dobry. Twoja historia jeszcze się nie skończyła. Nie znasz swojej przyszłości, ale możesz zaufać temu, który ją trzyma w ręku. A w Jego planie na Twoją przyszłość, Twoje serce może naprawdę odpocząć i znaleźć pokój”.

Dokładnie tak!

Mam wrażenie, że często jesteśmy tak sfiksowani na tym, czego nie mamy, na niespełnionych oczekiwaniach, że nie zauważamy dobra, jakie Bóg czyni tu i teraz w naszym życiu. Co więcej, w naszym ograniczonym ludzkim myśleniu, nie mamy pojęcia, że Bóg ma o wiele lepsze plany, niż my sami jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Popatrz na te słowa św. Pawła:

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.”

1 Koryntian 2,9

W innym miejscu św. Paweł mówi, że Bóg:

„mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy”

Efezjan 3,20

My po prostu nie jesteśmy w stanie sami wymyśleć lepszego planu na nasze życie! Dlatego najlepsze, co możemy zrobić, jest to, o czym mówi Ellissa: zaufać. Tylko i aż.

Kluczem jest tu jednak Boża moc działająca w nas, a nie nasza siła i próby znalezienia samemu szczęścia. Żeby żyć w pełni tu i teraz, potrzebujemy doświadczenia żywego Boga na co dzień. A On obiecuje, że gdy Go naprawdę poznamy, On da nam absolutnie wszystko, czego będziemy potrzebować:

„Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością.”

2 Piotra 1,3

A więc zamiast skupiać się na brakach czy rozczarowaniu, zbliżmy się do Boga i nauczmy się żyć razem z Nim w pełni.

Na koniec zaś chciałabym Was pobłogosławić wersetem, który towarzyszy nam od początku. Niech będzie i dla Was błogosławieństwem, i zachętą do życia w pełni:

„A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.”

Filipian 4,19

Amen!

Photo by Matheus Frade on Unsplash

Może zainteresuje Cię również:

Bóg
Kaja Wilkosz

Singielstwo to wielki dar, choć ma blaski i cienie – rozmowa z Anią Dzieciątko, prelegentką na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje”

Na konferencji „Żyj Pełnią Życia. Boży plan na miłość i relacje” wspólnie poprowadzą sesję dla singielek. Ania i Adam Dzieciątko, małżeństwo z dwuletnim stażem, założyciele kanału na YT Jest miło/ść, autorzy książki „Kocham Cię, singielstwo moje!”. Ich wielką pasją jest inspirowanie singli i par do tego, jak zdrowo budować związki. Rodzice małego Bieniaminka.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Piotr Wołochowicz

Zadanie dla rodziców – przekaz pokoleń!

Amerykański autor, Norm Willis, w książce „Skarb pokoleń. Jak skutecznie uczyć wiary nasze dzieci” opisuje koncepcję wychowawczą, określoną jako przekaz pokoleń. Otóż przekaz pokoleń jest to świadome i celowe przekazywanie następnym pokoleniom Bożej prawdy i Bożego życia – motywowane odpowiedzialnością za dzieci oraz za szerzenie wiary.

Czytaj całość »
Bez kategorii
Justyna Połom

Cechy dziecka Króla Królów

Za nami Wakacyjne Mailowe Studium Biblijne. Księga Przysłów jest pełna mądrości przekazanej przez króla Salomona jego synowi. Wyłania się z niej obraz tego, jaki powinien być syn królewski, i tak naprawdę każdy, kto ma w sercu bojaźń Pańską. Jaki więc powinien być każdy z nas wg Salomona?

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.