Podziel się tym wpisem

Życie w wolności i zwycięstwie

To kluczowe, abyśmy wiedzieli, jaką mamy tożsamość w Chrystusie. Gdy świadomie decydujemy się na życie z Nim, zmienia się naprawdę wszystko!

Kontynuujemy omawianie różnych aspektów w tym temacie, w ramach naszego odliczania do święta Zesłania Ducha Świętego.

W ostatnich dniach, mówiliśmy m.in. o następujących prawdach:

  • W Jezusie we wszystkim odniosę pełne zwycięstwo.
  • Jestem wolny.
  • Zostałem swtorzony do dobrych czynów.
  • Nie ma dla mnie potępienia.
  • Umarłem dla grzechu.
Ofiara Pana Jezusa na krzyżu, wykupiła dla nas bardzo wiele – nie tylko życie wieczne kiedyś, ale także życie w wolności oraz zwycięstwie tu i teraz.

„Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.”

Rz 8,37

Tuż przed tymi słowami, św. Paweł mówi, że możemy doświadczać różnych trudności, ale nic, absolutnie nic nie odłączy nas od miłości Chrystusa. Kontynuuje tę myśl mówiąc, że w tych wszelkich trudnościach, w Panu Jezusie odnosimy pełne zwycięstwo. Nie byle jakie częściowe, ale PEŁNE.
Pan Jezus powiedział na krzyżu: „Wykonało się”. Pokonał wszystko – każdy grzech, chorobę czy problem. Jeśli żyjemy z Nim w przyjaźni, to zwycięstwo jest dla nas. Możemy walczyć, aby to, co zostało wykupione w rzeczywistości duchowej, objawiło się już teraz, tu na ziemi.

Choć nie zobaczymy rozwiązania wszystkich problemów tu na ziemi, bo wciąż żyjemy w niedoskonałym świecie, w dużej mierze możemy o to już teraz zawalczyć, a co się nie uda, najpóźniej w niebie, doświadczymy pełni zwycięstwa.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!”

Ga 5,1

Na krzyżu, Pan Jezus, wykupił nam wolność! Wolność od grzechu, uzależnień, lęku, itd.

Mając wolną wolę, możemy decydować, w którą stronę idziemy i co robimy. Wybierajmy zatem mądrze, korzystając z tej wolności, którą otrzymaliśmy dzięki ofierze Chrystusa.


Nawet jeśli zgrzeszymy, nie musimy w tym trwać – poddawać się pod jarzmo niewoli. Możemy się oczyścić i znów żyć w wolności.

Kolejną wspaniałą wiadomością jest, że żyjemy w prawdziwej przyjaźni z Jezusem i przyjęliśmy Jego ofiarę, a co za tym idzie przebaczenie naszych grzechów, nie musimy już nigdy żyć w potępieniu.

„Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci”

Rz 8,1-2


Czy to oznacza, że już nie będziemy grzeszyć? Bynajmniej. Wciąż żyjemy w niedoskonałym ciele.

Ale nawet, gdy zdarzy nam się zgrzeszyć (choć staramy się żyć w świętości), możemy śmiało przyjść do Boga, pokutować, przeprosić i na nowo przyjąć przebaczenie.

Nie żyjemy więcej w niewoli grzechu. Nie ma dla nas potępienia. Wręcz umarliśmy dla grzechu.

„Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.”

Rz 6,11

Kiedy nawracamy się i przyjmujemy Boże przebaczenie naszych wszystkich grzechów wyznając Jezusa Panem, nasz duch rodzi się na nowo. Nasza istota staje się czysta i święta – umiera dla grzechu, a żyje dla Boga.

Co więcej, nie tylko możemy żyć w wolności OD grzechu, ale żyć w wolności DO działania dobrze! Kiedy Pan Bóg nas planował i tworzył, od razu pomyślał także, co dobrego moglibyśmy zrobić na ziemi. Nie przez przypadek umieścił nas w danym czasie w historii i miejscu.

„Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.”

Ef 2,10
Zostaliśmy stworzeni do dobrych czynów, do życia w wolności i zwycięstwo. I dopiero życie zgodnie z tymi planami dla naszego życia, daje prawdziwe spełnienie i radość!

Photo by Becca Tapert on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Wolni od wstydu

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to, jakie jest ostatnie zdanie zapisane w Piśmie Świętym przed sceną grzechu pierworodnego? „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu” (Rdz 2, 25). Jednak to uczucie wielu z nas jest doskonale znane, dlaczego?

Czytaj całość »
Biblia
Magdalena Wołochowicz

W drodze do świętości

W ostatnich miesiącach w przeróżnych przestrzeniach – na Instagramie, w książkach, podcastach, itp., słyszę o tym, jak ważne jest życie w świętości, ale też, że choćbyśmy się mocno starali, sami, bez Bożej pomocy, tego stanu nie osiągniemy.

Czytaj całość »
Biblia
Kaja Wilkosz

Pobożność. Jak ją w sobie rozwijać?

Jakimi cechami określiłbyś człowieka pobożnego? Pobożność to coś sięgającego daleko poza ramy dobrego charakteru. W końcu osoba niewierząca również może mieć odpowiednio ukształtowany charakter, podobnie jak szatan wierzy w istnienie Boga – nie oznacza to, że jest Jemu wierny.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.