Podziel się tym wpisem
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Życie w wolności i zwycięstwie

To kluczowe, abyśmy wiedzieli, jaką mamy tożsamość w Chrystusie. Gdy świadomie decydujemy się na życie z Nim, zmienia się naprawdę wszystko!

Kontynuujemy omawianie różnych aspektów w tym temacie, w ramach naszego odliczania do święta Zesłania Ducha Świętego.

W ostatnich dniach, mówiliśmy m.in. o następujących prawdach:

  • W Jezusie we wszystkim odniosę pełne zwycięstwo.
  • Jestem wolny.
  • Zostałem swtorzony do dobrych czynów.
  • Nie ma dla mnie potępienia.
  • Umarłem dla grzechu.
Ofiara Pana Jezusa na krzyżu, wykupiła dla nas bardzo wiele – nie tylko życie wieczne kiedyś, ale także życie w wolności oraz zwycięstwie tu i teraz.

„Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.”

Rz 8,37

Tuż przed tymi słowami, św. Paweł mówi, że możemy doświadczać różnych trudności, ale nic, absolutnie nic nie odłączy nas od miłości Chrystusa. Kontynuuje tę myśl mówiąc, że w tych wszelkich trudnościach, w Panu Jezusie odnosimy pełne zwycięstwo. Nie byle jakie częściowe, ale PEŁNE.
Pan Jezus powiedział na krzyżu: „Wykonało się”. Pokonał wszystko – każdy grzech, chorobę czy problem. Jeśli żyjemy z Nim w przyjaźni, to zwycięstwo jest dla nas. Możemy walczyć, aby to, co zostało wykupione w rzeczywistości duchowej, objawiło się już teraz, tu na ziemi.

Choć nie zobaczymy rozwiązania wszystkich problemów tu na ziemi, bo wciąż żyjemy w niedoskonałym świecie, w dużej mierze możemy o to już teraz zawalczyć, a co się nie uda, najpóźniej w niebie, doświadczymy pełni zwycięstwa.

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!”

Ga 5,1

Na krzyżu, Pan Jezus, wykupił nam wolność! Wolność od grzechu, uzależnień, lęku, itd.

Mając wolną wolę, możemy decydować, w którą stronę idziemy i co robimy. Wybierajmy zatem mądrze, korzystając z tej wolności, którą otrzymaliśmy dzięki ofierze Chrystusa.


Nawet jeśli zgrzeszymy, nie musimy w tym trwać – poddawać się pod jarzmo niewoli. Możemy się oczyścić i znów żyć w wolności.

Kolejną wspaniałą wiadomością jest, że żyjemy w prawdziwej przyjaźni z Jezusem i przyjęliśmy Jego ofiarę, a co za tym idzie przebaczenie naszych grzechów, nie musimy już nigdy żyć w potępieniu.

„Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, który daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci”

Rz 8,1-2


Czy to oznacza, że już nie będziemy grzeszyć? Bynajmniej. Wciąż żyjemy w niedoskonałym ciele.

Ale nawet, gdy zdarzy nam się zgrzeszyć (choć staramy się żyć w świętości), możemy śmiało przyjść do Boga, pokutować, przeprosić i na nowo przyjąć przebaczenie.

Nie żyjemy więcej w niewoli grzechu. Nie ma dla nas potępienia. Wręcz umarliśmy dla grzechu.

„Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.”

Rz 6,11

Kiedy nawracamy się i przyjmujemy Boże przebaczenie naszych wszystkich grzechów wyznając Jezusa Panem, nasz duch rodzi się na nowo. Nasza istota staje się czysta i święta – umiera dla grzechu, a żyje dla Boga.

Co więcej, nie tylko możemy żyć w wolności OD grzechu, ale żyć w wolności DO działania dobrze! Kiedy Pan Bóg nas planował i tworzył, od razu pomyślał także, co dobrego moglibyśmy zrobić na ziemi. Nie przez przypadek umieścił nas w danym czasie w historii i miejscu.

„Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.”

Ef 2,10
Zostaliśmy stworzeni do dobrych czynów, do życia w wolności i zwycięstwo. I dopiero życie zgodnie z tymi planami dla naszego życia, daje prawdziwe spełnienie i radość!

Photo by Becca Tapert on Unsplash

Może zainteresuje Cię również:

Biblia
Justyna Połom

Strach mną nie kieruje, presja nie zniechęca

Ostatecznym celem życia chrześcijanina nie jest szczęśliwe i długie życie tu na ziemi, ale wieczność w niebie. Mam wrażenie, że za rzadko uświadamiamy sobie fakt, że nasza ojczyzna nie jest tu na ziemi, ale w niebie. A to diametralnie zmienia perspektywę. Chciałabym, abyśmy wspólnie przyjrzeli się, jak ta perspektywa powinna wpływać na nas samych – naszą tożsamość i nasze powołanie.

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Świętość na co dzień

Znamy historie Bożych kobiet i mężczyzn uważanych za świętych. Kiedy spojrzymy na ich życiorysy, zauważymy, że nie byli bez skazy – np. św. Piotr zaparł się Jezusa. Wszyscy oni uznani zostali za świętych, dopiero po swojej śmierci. Dlatego mogą zdziwić nas wersety w Biblii, które mówią, że nie tylko członkowie kościoła triumfującego (już w niebie) są święci – tu na ziemi Bóg NAS także takimi widzi. Jak to możliwe?

Czytaj całość »
Biblia
Justyna Połom

Kiedyś obcy, teraz domownicy

Ostatnio moja przyjaciółka Magda, zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz: Czasem błędnie nam się wydaje, że wszyscy ludzie są Bożymi dziećmi, że dla wszystkich ludzi On jest Ojcem. Każdy człowiek jest Bożym stworzeniem, ale tylko niektórzy są Bożymi dziećmi. Zachęcam Cię, byś razem ze mną prześledził, co Boże Słowo mówi na temat tożsamości Bożego dziecka.

Czytaj całość »

Jesteś super!

Dziękujemy za zapis!
Proszę podaj tablet następnej osobie.